Պարոն Գրիգորյան, հեղափոխիչ ալիք ենք ակնկալում ձեզանից. Լենա Նազարյան
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Լենա Նազարյանի պնդմամբ, ընդդիմության կողմից Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածու Վահե Գրիգորյանի հասցեին հնչած քննադատությունները լուրջ չեն:
«Էդմոն Մարուքյանը հարցազրույցների ժամանակ կարծիք է հայտնել, որ Վահե Գրիգորյանը կաշկանդված է կառավարող ուժի հետ մտերիմ հարաբերություններով: Ես կուզեի հարց տալ պարոն Մարուքյանին ու խմբակցության մյուս անդամներին՝ արդյոք Նիկոլ Փաշինյանի հետ ծանոթությունը և գործընկերությունը նախորդ խմբակցության շրջանակում ինչ-որ կերպ իրենց կաշկանդո՞ւմ է լինել ընդդիմություն: Կարծում եմ՝ չի կաշկանդում: Ինչո՞ւ պետք է Վահե Գրիգորյանին կաշկանդի», - այսօր ԱԺ-ում ՍԴ դատավորի թեկնածուի հարցի շուրջ քննարկման ժամանակ հայտարարեց Լենա Նազարյանը:
Նա հստակեցրեց՝ իրենց հարաբերությունները Վահե Գրիգորյանի հետ ոչ թե անձնական մտերմություն են այլ «իրավական պետության կերտման շուրջ գործընկերություն»:
Անդրադառնալով «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության կողմից պարբերաբար բարձրաձայնվող այն հայտարարություններին, որ Վահե Գրիգորյանը ոչ լեգիտիմ է համարում Հայաստանի նախագահին, Նազարյանն ասաց.
«Վահե Գրիգորյանը պնդում է սեփական իրավական գնահատականը նախագահի ընտրության գործընթացի վերաբերյալ: Ճիշտն ասած այս հանգամանքն ավելի է ամրապնդում իմ վստահությունը Վահե Գրիգորյանի նկատմամբ՝ որպես պրոֆեսիոնալ, հետևողական իրավաբանի»:
Դիմելով Գրիգորյանին, ԱԺ փոխնախագահն ասաց, որ նրանից մեծ բարեփոխումներ են ակնկալում:
«Պարոն Գրիգորյան, բարեփոխիչ ալիք ենք ակնկալում ձեզանից, որ ներմուծվի Սահմանադրական դատարան: Ինձ համար արժեքավոր է, որ ես՝ որպես պատգամավոր, ունեմ հնարավորություն նման ընտրություն կատարել», - ասաց Լենա Նազարյանը:

Господин Григорян мы ждем от вас революционной волны – Лена Назарян
Вице-спикер парламента Лена Назарян считает озвученную оппозицией критику в адрес кандидата в судьи Конституционного суда Армении Ваге Григоряна несерьезной.
«Эдмон Марукян в своих интервью выразил мнение, что Ваге Григорян скован близкими отношениями с правящей партией. Я бы хотела задать вопрос господину Марукяну и другим членам фракции: сковывает ли их каким-то образом партнерство и знакомство с Пашиняном в рамках прежней фракции, чтобы быть сегодня оппозицией. Думаю, что нет. Так почему должно сковывать Ваге Григоряна?» - заявила сегодня Лена Назарян во время обсуждения кандидатуры члена Конституционного суда в парламенте.
Она уточнила, что их отношения с Ваге Григоряном являются не личной дружбой, а «партнерством во имя построения правового государства».
Касаясь периодически озвучиваемых депутатами фракции «Процветающая Армения» заявлений о том, что Ваге Григорян считает нелегитимным президента Армении Армена Саркисяна, Назарян отметила:
«Ваге Григорян настаивает на своей правовой оценке процесса выборов президента. Честно говоря, это обстоятельство еще более укрепляет мое доверие к Ваге Григоряну как профессионалу, принципиальному юристу».
Обратившись к Ваге Григоряну, вице-спикер парламента заявила, что от него ожидают крупных реформ.
«Господин Григорян, мы ждем от Вас революционной волны, которая будет импортирована в Конституционный суд. Для меня ценно, что я как депутат, имею возможность сделать такой выбор», - сказала Лена Назарян.