Հայ-ռուսական հարաբերություններում առկա խնդիրները կբավարարեին 40 տարվա. Բեքարյան
Հայաստանում 2018թ.-ի գարնանը տեղի ունեցած իրադարձություններից հետո հայ-ռուսական հարաբերություններն ունեցան այնպիսի խնդիրներ, որոնք կբավարարեին 40 տարվա, «Ադեկվադ» ՀԿ նախաձեռնած «Ադեկվադ դիսկուրս» կոնֆերանսին ասաց վերլուծաբան Կարեն Բեքարյանը։
Նրա խոսքով, ամեն ինչ սկսվեց ՀԱՊԿ գլխավորի քարտուղարի հետ կապված գործընթացով։
Բեքարյանն ընդգծեց, որ Միացյալ Նահանգների հետ ուղղությունը ևս լի է խնդիրներով։
«Այս ամենն այն պարագայում, երբ որ ընդհանրապես անվտանգային միջավայրը մեր շուրջ բավականին խոցելի է։ Բավական է նայել միայն ամենօրյա սրացումները ԱՄՆ-Իրան համատեքստում», - ասաց նա։
Բեքարյանն ասաց նաև, որ Եվրամիության երկրների հետ վիզաների ազատականացման բանակցություններն այդպես էլ չեն մեկնարկել:

Issues in Armenian-Russian relations enough for 40 years: analyst
After 2018 spring developments the Armenian-Russian relations acquired issues enough for 40 years, analyst Karen Bekaryan said today at the Adekvad discourse conference in Yerevan today, initiated by Adekvad NGO.
He said everything started from the process relating to the CSTO secretary general. Bekaryan stressed that the relations with the USA face issues too.
“All this happens in conditions when our security environment is rather vulnerable. It is enough to see the everyday escalations in the USA-Iran relations,” he said.
Bekaryan also stressed that negotiations for visa liberalization with the EU countries have not launched.