Նախատեսված է նաև բարձրացնել բուժանձնակազմի աշխատավարձը. Արցախի նախագահը շնորհավորել է բուժաշխատողներին
21/06/2019 10:55
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուժաշխատողի օրվա առթիվ:
Արցախի նախագահի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է.
«Սիրելի՛ բուժաշխատողներ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւև անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Շնորհավորում եմ և խորին երախտագիտություն հայտնում ձեզ ձեր չափազանց կարևոր ծառայության համար, այն ուշադրության, հոգատարության ու կարեկցանքի, որ ցուցաբերում եք մեր քաղաքացիների հանդեպ:
Առողջապահությունն այն ոլորտներից է, որտեղ բարձր արհեստավարժության և մասնագիտական գիտելիքների հետ մեկտեղ շատ կարեւոր են նաև մարդկային որակներն ու արժանիքները, աշխատողների նվիրվածությունն ու հավատարմությունը տված խոստմանն ու ընտրած մասնագիտությանը:
Պետության կողմից նպատակասլաց աշխատանքներ են կատարվում բուժհիմնարկների շենքային պայմանների բարելավման, դրանք նորագույն սարքավորումներով հագեցման, բուժանձնակազմի մասնագիտական պատրաստվածության, առողջապահական ծառայությունների մատչելիության մակարդակի եւ որակի բարձրացման ուղղությամբ: Նախատեսված է նաև բարձրացնել բուժանձնակազմի աշխատավարձը: Այդ բոլոր աշխատանքները կկրեն շարունակական բնույթ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ Բուժաշխատողի օրվա առթիվ և մաղթում բոլորիդ խաղաղություն, քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ձեր բարդ ու դժվարին առաքելության իրականացման ճանապարհին»:

The state is committed to improving the conditions of medical institutions: Bako Sahakyan congratulates medical workers on their holiday
21/06/2019 12:45
On 21 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Medical Worker's Day.
"Dear medical workers,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and personally myself I cordially congratulate you on your professional holiday.
I congratulate you and extend my deepest appreciation for your extremely important service, for the attention, care and compassion shown to our citizens. Healthcare is among those spheres where human qualities and merits, commitment and loyalty of the personnel to the given oath and the chosen profession are as important as high professionalism and knowledge.
The state is committed to improving the conditions of medical institutions, equipping them with up-to-date technology, training the medical staff, improving the level of accessibility and quality of health services. It is also envisaged to raise the salaries of the medical staff. All these activities will be of a successive nature.
I once again congratulate you on the Day of Medical Workers wishing all of you peace, robust health, greatest success on the way of realizing your complex and difficult mission".