Թրամփի համար միևնույն է Իրանի հարցի շուրջ Եվրոպայի կարծիքը
Ամերիկացի  առաջնորդ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իր համար միևնույն է Իրանի հետ միջուկային գործարքի վերաբերյալ եվրոպական երկրների կարծիքը, հայտնում  է NBC-ն։
Նրա խոսքով՝ եվրոպացիները կցանկանային այդ հարցի միջոցով մեծ գումարներ վաստակել՝ նկատի ունենալով եվրոպացի ձեռներեցների և Իսլամական Հանրապետության հետ բիզնեսի պահպանությունը։
Նա, սակայն, ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ն շարունակում է «հոգ տանել» Եվրոպայի մասին և ՆԱՏՕ-ի շրջանակում պաշտպանել եվրոպական երկրները։
Նա նաև վստահություն է հայտնել, որ Իրանի իշխանությունները խախտել են Գործողությունների համատեղ համընդգրկուն ծրագրի դրույթները։

Трампу безразлично мнение Европы по иранскому кризису
Американский лидер Дональд Трамп заявил, что ему безразлично мнение европейских стран относительно ядерной сделки с Ираном. Об этом сообщает NBC.
По его словам, европейцы хотели сделать на этом вопросе большие деньги, имея в виду заинтересованность европейских предпринимателей в сохранении бизнеса с Исламской республикой.
При этом он подчеркнул, что Соединенные Штаты продолжат «заботиться» о Европе и защищать европейские страны в рамках НАТО.
Он также выразил уверенность, что иранские власти нарушили соглашение о Совместном всеобъемлющем плане действий (СВПД).