Մանկավարժականում ուսանողների ինքնազգացողությունը վատացել է. մոտ 60 ուսանող և աշխատակից տարհանվել է
Հունիսի 24-ին, ժամը 10:16-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ա. Մանուկյան փողոցում գտնվող Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի մասնաշենքի հետնամասում գազի հոտ է զգացվում. ուսանողների ինքնազգացողությունը վատացել է, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը մոտ 60 ուսանող և աշխատակից տեղի ուժերով տարհանվել է:
Փրկարարները տարհանել են 25 ուսանողի և հերթապահել՝ մինչ գազի վթարային ծառայության աշխատակիցների դեպքի վայր հասնելը:
Կուլտուրառեժիսուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողներ Ս.Ք.-ի (ծնված 2000 թ.) և Ա.Մ.-ի (ծնված 2000 թ.) ինքնազգացողությունը վատացել է: Շտապօգնության աշխատակիցները Ս.Ք.-ին տեղում ցուցաբերել են անհրաժեշտ բուժօգնություն, իսկ Ա.Մ.-ն հոսպիտալացվել է:

В педагогическом университете ухудшилось самочувствие студентов: эвакуированы  около 60 студентов и сотрудников вуза
24/06/2019 17:14
В педагогическом университете ухудшилось самочувствие студентов: эвакуированы около 60 студентов и сотрудников вуза
Сегодня, 24 июня, в 10:16, в службу спасения «911» поступил сигнал о том, что в одном из корпусов Армянского государственного педагогического университета (на улице Алека Манукяна) чувствуется запах газа: ухудшилось самочувствие студентов, необходима помощь спасателей.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательной бригады Спасательной службы МЧС Армении.
До прибытия спасателей были эвакуированы около 60 студентов и сотрудников университета.
Спасатели эвакуировали еще 25 студентов и дежурили на месте, до прибытия сотрудников аварийной газовой службы.
Самочувствие двух студентов 2-го курса режиссерского факультета ухудшилось. Одному из них медики оказали помощь на месте, другой был госпитализирован.