ԱՄՆ-ն գոհ է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման արդյունքներից
Վաշինգտոնը հանդիպում էր կազմակերպել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ  Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի միջև` Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը նպաստելու համար: Այդ մասին հայտարարել է Բաքվում ԱՄՆ դեսպան Լի Լիտցենբերգերը:
«Մենք ուրախ ենք, որ Մամեդյարովի և Մնացականյանի միջև բանակցությունները տեղի են ունեցել Միացյալ Նահանգներում: Հանդիպման նպատակն էր աջակցել ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացի շարունակմանը», - ասել է դեսպանը:
Նա գոհունակություն է հայտնել, որ Մամեդյարովը և Մնացականյանը պայմանավորվել են առաջիկայում հերթական հանդիպումն անցկացնել:

США довольны итогами встречи глав МИД Армении и Азербайджана
Вашингтон организовал встречу глав МИД Азербайджана и Армении Эльмара Мамедъярова и Зограба Мнацаканяна для содействия мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта, заявил посол США в Баку Ли Литценбергер.
«Мы рады, что переговоры Мамедъярова и Мнацаканяна были проведены в США. Целью встречи было поддержать продолжение переговорного процесса по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта», - заявил посол журналистам.
Он выразил удовлетворение тем, что Мамедъяров и Мнацаканян договорились о проведении в ближайшее время очередной встречи.