Թրամփը կարող է ապառազմականացված գոտի այցելել Հարավային Կորեա այցի ընթացքում
ԱՄՆ  նախագահ Դոնալդ Թրամփը դիտարկում է Հարավային Կորեան և  ԿԺԴՀ-ն բաժանող ապառազմականացված գոտի այցելելու հնարավորությունը հունիսի 29 – 30-ը Սեուլ իր այցի ժամանակ: Այս մասին հայտնել է CNN հեռուստաալիքը՝ հղում անելով Հարավային Կորեայի կառավարության ներկայացուցչին;
Ավելի վաղ Միացյալ Նահանգների վարչակազմի բարձրաստիճան ներկայացուցիչը հրաժարվել է ճշտել, թե Թրամփը պլանավորում է արդյոք այցելել ապառազմականացված գոտի: Նաև նա նշել է, որ Սպիտակ տան ղեկավարը չի ծրագրում Կորեական թերակղզի իր այցն օգտագործել ԿԺԴՀ-ի առաջնորդ Կիմ Չեն Ունի հետ հանդիպելու համար: Հարավային Կորեա այցի ընթացքում Թրամփը կհանդիպի երկրի նախագահ Մուն Չժե Ինի հետ՝ ԿԺԴՀ-ի շուրջն իրադրության,  նաև  Վաշինգտոնի և Սեուլի դաշինքի քննարկման համար:

Трамп может посетить демилитаризованную зону во время визита в Южную Корею
Президент США Дональд Трамп рассматривает возможность посещения демилитаризованной зоны (ДМЗ), разделяющей Южную Корею и КНДР, во время своего визита в Сеул 29-30 июня. Об этом в ночь на вторник сообщает телеканал CNN со ссылкой на представителя южнокорейского правительства.
Ранее представитель американской администрации высокого ранга отказался уточнить, планирует ли Трамп посетить ДМЗ. Также он отметил, что глава Белого дома не планирует использовать свой визит на Корейский полуостров для встречи с лидером КНДР Ким Чен Ыном. В ходе посещения Южной Кореи Трамп встретится с президентом страны Мун Чжэ Ином для обсуждения ситуации вокруг КНДР, а также союза Вашингтона и Сеула.