Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամները չեն մասնակցելու այսօրվա դատական նիստին
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամները չեն մասնակցելու այսօրվա դատական նիստին, հայտնում են պաշտպանական խմբից։
«Այսօր, ժամը 16։00 ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ Արմեն Դանիելյանի, պետք է հրապարակի ՀՀ Գլխավոր դատախազության կողմից բողոքարկված՝ ՀՀ երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման որոշումը փոփոխելու և Սահմանադրական դատարան դիմելու որոշումը կասեցնելու վերաբերյալ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշման վերաբերյալ վճիռը։
Հաշվի առնելով, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանը թույլ չի տվել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններին ներկայացնել իրենց դիրքորոշումները և, կոպտորեն ոտնահարելով մրցակցային դատավարության սկզբունքը, հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ դատական ակտ կայացնելու, հայտարարում ենք, որ ո՛չ նախագահ Քոչարյանը, ո՛չ Պաշտպանական խմբի անդամները, ի նշան բողոքի, չեն մասնակցելու այսօր կայանալիք նիստին», - նշված է Քոչարյանի խմբի տարածած հայտարարության մեջ։

Адвокаты защитной группы Роберта Кочаряна не примут участия в заседании Апелляционного суда
Адвокаты защитной группы второго президента Армении Роберта Кочаряна не примут участия в сегодняшнем судебном заседании.
Сегодня, в 16:00 Апелляционный уголовный суд, под председательством судьи Армена Даниеляна, должен опубликовать вердикт относительно обжалования решения суда общей юрисдикции Еревана об изменении меры пресечения в отношении второго президента Роберта Кочаряна и о приостановлении решения суда общей юрисдикции об обращении в Конституционный суд.
Учитывая, что Апелляционный уголовный суд не позволил защитникам второго президента Армении представить свои позиции и, грубо попирая принцип конкурентного судопроизводства, удалился в совещательную комнату для вынесения судебного акта, заявляем, что в знак протеста ни президент Кочарян, ни члены защитной группы не примут участия в сегодняшнем заседании.