Թբիլիսիի դատարանն ազատ է արձակել  ցույցերի ընթացքում ձերբակալված  ավելի քան 40  ցուցարարի
Թբիլիսիի վերաքննիչ դատարանը բավարարել է 41 մարդու գանգատը, որոնք ստորին ատյանի դատարանի կողմից 12-օրյա կալանքի էին դատապարտվել խորհրդարանի շենքի մոտ հանրահավաքների մասին գործով, և  ազատել է նրանց, հայտնել է Վրաստանի Հանրային հեռարձակողի Առաջին ալիքը:
Հեռուստաալիքի տվյալով՝ լսումների ընթացքում դատարանն անմեղ է ճանաչել երկու ձերբակալվածի, իսկ մնացածներին դատապարտել է 4-օրյա կալանքի ոստիկանությանը չենթարկվելու և  մանր խուլիգանության համար: Բայց քանի որ նրանց ձերբակալման պահից արդեն հինգ օր է անցել, իրավախախտներն ազատ են արձակվել:
Երկուշաբթի վերաքննիչ դատարանն ազատել էր ևս 16 մարդու: Ձերբակալվածների ազատումը բողոքի ակցիաների մասնակիցների պահանջներից մեկն է, որոնք հունիսի 20-ից զանգվածային ելույթներ են կազմակերպում Թբիլիսիում խորհրդարանի շենքի մոտ: Դրանց մասնակիցները նաև պահանջում են Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Գեորգի Գախարիայի հրաժարականը:

Суд в Тбилиси освободил еще более 40 задержанных на митингах у здания парламента
Тбилисский апелляционный суд удовлетворил жалобы 41 человека, которые были приговорены судом низшей инстанции к 12-суточному заключению по делу о митингах у здания парламента, и освободил их. Об этом во вторник сообщает Первый канал Общественного вещателя Грузии.
По данным телеканала, суд в ходе слушаний признал невиновными двух задержанных, а остальных приговорил к четырем суткам ареста за неподчинение полиции и мелкое хулиганство. Но так как с момента их задержания уже прошло пять дней, нарушители вышли на свободу.
Ранее в понедельник апелляционный суд освободил еще 16 человек.
Освобождение задержанных является одним из требований участников акций протеста, которые с 20 июня устраивают массовые выступления у здания парламента в Тбилиси. Митингующие также требуют отставки главы МВД Георгия Гахарии.