Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Սլովենիայի վարչապետին Պետականության օրվա կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Սլովենիայի Հանրապետության վարչապետ Մարյան Շարեցին Սլովենիայի Պետականության օրվա կապակցությամբ:
«Ջերմ շնորհավորանքներ և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Սլովենիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Պետականության օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի կառավարությունը հաստատակամ է ամրապնդելու բարեկամական փոխշահավետ համագործակցությունը Սլովենիայի հետ: Վստահ եմ, որ մեր երկրներն ունեն քաղաքական և տնտեսական հարաբերություններ զարգացնելու մեծ ներուժ, որը համատեղ ջանքերով կկարողանանք կյանքի կոչել՝ ի բարօրություն մեր ժողովուրդների:
Համոզված եմ, որ ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրագործումը նոր հնարավորություններ կբացի Հայաստանի և Սլովենիայի միջև համագործակցության համար», - ասված է Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում։

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Словении с Днем государственности
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Словения Марьяну Шарецу по случаю Дня государственности, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Направляю Вам теплые поздравления и наилучшие пожелания в связи с Национальным праздником Республики Словения – Днем государственности.
Правительство Армении намерено укреплять дружественное взаимовыгодное сотрудничество со Словенией. Уверен, что для развития политических и экономических отношений у наших стран есть большой потенциал, который совместными усилиями может быть реализован на благо наших народов.
Убежден, что реализация Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС откроет новые возможности для сотрудничества между Арменией и Словенией», - говорится в послании премьер-министра.