Թրամփը և Պուտինն Օսակայում կհանդիպեն հունիսի 28-ին
ԱՄՆ  նախագահ Դոնալդ Թրամփը և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Օսակայում G20-ի գագաթնաժողովի ընթացքում հանդիպում կանցկացնեն շաբաթ օրը, հայտնել է Սպիտակ տան ներկայացուցիչը:
ԱՄՆ-ի վարչակազմի ներկայացուցչի հայտարարության համաձայն՝ «Թրամփը և Պուտինը Օսակա քաղաքում հանդիպում կացնացնեն տեղական ժամանակով ժամը 14:00-ին»:
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը լրագրողներին հայտնել է, որ Պուտինը և Թրամփն Օսակայում առանձին հանդիպում կանցկացնեն հունիսի 28-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին:
Զրույցը կարող է տևել մոտավորապես մեկ ժամ: Նրա խոսքով՝ ղեկավարներն իրենք են որոշում հանդիպման օրակարգը: Մինչ այդ Թրամփը պատմել է Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպումից իր ակնկալիքների մասին: «Ես շատ լավ զրույց կունենամ, բայց թե ես ինչ կասեմ, ձեր գործը չէ», - հայտարարել է նա լրագրողներին Ճապոնիա մեկնելուց առաջ:

Трамп и Путин встретятся в Осаке 28 июня
Президенты России Владимир Путин и США Дональд Трамп проведут встречу во время саммита G20 в пятницу в городе Осака. Об этом сообщил в четверг представитель Белого дома.
Согласно заявлению представителя администрации США, "Трамп и Путин проведут встречу в 14:00 по местному времени (08:00 мск) в городе Осака".
Ранее помощник президента РФ Юрий Ушаков сообщил журналистам, что Путин и Трамп проведут отдельную встречу на полях саммита Группы двадцати в Осаке 28 июня во второй половине дня. Беседа может продлиться около часа. Ушаков добавил, что переговоры состоятся на площадке, которая предназначена для встреч лидеров, подобрала ее американская сторона. По словам помощника Путина, лидеры сами определят повестку дня встречи.