Դմիտրի Մեդվեդևի հետ կոնկրետ պայմանավորվածություններ ենք ձեռք բերել. Նիկոլ Փաշինյան
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ արտահանման ուղիների բնականոն գործունեության թեման մշտապես եղել է Հայաստանի ու Ռուսաստանի, Հայաստանի ու Վրաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների քննարկման օրակարգում։
«Ես այս հարցը մշտապես քննարկել եմ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, նաև վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի վերջին այցի ընթացքում մենք այս առումով կոնկրետ պայմանավորվածություններ ենք ձեռք բերել», - ասաց նա։
Վարչապետը նշեց, որ պայմանավորվածություններ է ձեռք բերել նաև Վրաստանի վարչապետի հետ։
«Բազմիցս քննարկումներ ենք ունեցել այս թեմայով, ես ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել Ռուսաստանի ու Վրաստանի մեր գործընկերներին այս հարցում մեր պայմանավորվածությունները ճշգրիտ կյանքի կոչելու համար։ Սա նշանակում է, որ մեր արտահանման ուղղությունները հուսալի կերպով աշխատում են ու պիտի շարունակեն աշխատել», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա ընդգծեց՝ ուրախ է, որ մի քանի ամիս անընդհատ արձանագրում են՝ ՀՀ տնտեսությունը գտնվում է լավ տրամադրության մեջ։
«Լավ սպասումներ են ձևավորվում, այդ լավ տրամադրությունը հաստատվում է նաև արժույթի շուկայում տեղի ունեցող գործընթացներով», - ասաց նա։

Достигнуты конкретные договоренности с премьер-министром Дмитрием Медведевым – Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня на заседании правительства, что вопрос нормальной деятельности экспортных путей постоянно находится в центре внимания высокопоставленных должностных лиц Армении и России, Армении и Грузии.
«Я постоянно обсуждал этот вопрос с президентом РФ Владимиром Путиным, а во время последнего визита были достигнуты также конкретные договоренности с премьер-министром Дмитрием Медведевым», - сказал он.
Премьер отметил, что достигнуты договоренности также с премьер-министром Грузии.
«У нас неоднократно проходили обсуждения по этой теме, я хочу поблагодарить наших коллег в России и Грузии за четкую реализацию наших договоренностей по этому вопросу. Это значит, что наши экспортные направления надежно работают и должны продолжать работать», - отметил Пашинян.
Он подчеркнул, что рад тому, что уже в течение нескольких месяцев постоянно фиксируют, что экономика Армении находится в «хорошем настроении».
«Формируются хорошие ожидания, эти хорошие настроения подтверждаются также происходящими на рынке валюты процессами», - сказал премьер.