Ադրբեջանում խորհրդարանի արտահերթ ընտրությունների անցկացման համար պատճառներ չկան. Ալի Ահմեդով
Ադրբեջանում խորհրդարանի արտահերթ ընտրությունների անցկացման համար պատճառներ չկան։ Դրանք տեղի կունենան 2020 թվականի նոյեմբերին, հայտարարել է հանրապետության փոխվարչապետ Ալի Ահմեդովը:
Ադրբեջանում խորհրդարանի արտահերթ  ընտրությունների անցկացման թեման երկուշաբթի օրվանից քննարկվել է երկրի մի շարք լրատվամիջոցներում և սոցիալական ցանցերում:
Նշենք, որ նախորդ ընտրությունները Միլլի Մեջլիսում (խորհրդարան) անցկացվել են 2015 թ.-ին։ Ադրբեջանում պատգամավորների պաշտոնավարման ժամկետը հինգ տարի է:
«Ինչու՞ գրել նման տեղեկություններ: Արտահերթ ընտրությունների համար որևէ պատճառ չկա, քանի որ Սահմանադրությամբ ընտրություններն անց են կացվում հինգ տարին մեկ՝ նոյեմբերին։ Հետևաբար՝ խորհրդարանի ընտրությունները կայանալու են 2020 թվականի նոյեմբերին», - ասել է Ահմեդովը:

В Баку заявили об отсутствии причин для внеочередных парла ментских выборов
Причин для проведения внеочередных парламентских выборов в Азербайджане нет, они пройдут в ноябре 2020 года, заявил вице-премьер республики Али Ахмедов.
Тема проведения внеочередных парламентских выборов в Азербайджане муссируется в ряде СМИ страны и соцсетях с понедельника. Причиной публикаций стала внеочередная сессия парламента 9 июля. Предыдущие выборы в Милли Меджлис (парламент) прошли в 2015 году, срок полномочий депутатов составляет пять лет.
"Зачем писать эти информации? Нет причин для внеочередных выборов. Согласно конституции, выборы проходят каждые пять лет в ноябре. Очередные выборы в парламент пройдут в ноябре 2020 года", - сказал Ахмедов журналистам.