Ռադայում կոչ են արել զրկել NewsOne-ին արտոնագրից՝ Ռուսաստանի հետ հեռուստակամրջի համար
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի խոսնակ Անդրեյ Պարուբիյը կոչ է անում երկրի Ազգային Անվտանգության ծառայությանն արձագանքել  ռուսական  «Россия 1» հեռուստաալիքի և տեղական  NewsOne-ի միջև հեռուստակամրջի անցկացման անոնսին:
«Ցանկանում եմ այսօր  Ուկրաինայի Ազգային Անվտանգության ծառայությանը կոչ անել  անհապաղ արձագանքել  Ուկրաինայի օրենքների խիստ խախտմանը: Նաև կոչ եմ, անում  հեռուստատեսության և ռադիոյի հարցերով  Ազգային խորհրդին  անհապաղ դիտարկել հարցը, որպեսզի NewsOne-ին զրկի հեռարձակման արտոնագրից», —   պաշտոնյայի խոսքը մեջբերում է  Интерфакс-Украина-ն:
Ուկրաինայի փոխվարչապետ  Վյաչեսլավ Կիրիլենկոն իր հերթին նշել է հեռուստատեսության և ռադիոյի հարցերով Ազգային խորհուրդն իրավասու է ազդել  NewsOne-ի վրա:

В Раде призвали лишить лицензии NewsOne за телемост с Россией
Председатель Верховной рады Украины Андрей Парубий призывает Службу безопасности Украины отреагировать на анонсированное проведение телемоста между украинским телеканалом NewsOne и российским «Россия 1».
«Я хочу призвать сегодня Службу безопасности Украины немедленно отреагировать на брутальное нарушение законов Украины. Также призываю Национальный совет по вопросам телевидения и радиовещания немедленно провести заседание и рассмотреть вопрос, чтобы лишить антиукраинские СМИ лицензий на вещание», — цитирует Интерфакс-Украина Парубия.
Вице-премьер Украины Вячеслав Кириленко в свою очередь отметил, что Национальный совет по вопросам телевидения и радиовещания имеет законные основания влияния на телеканал NewsOne.