Մահացել է ծանրամարտիկ Աղասի Աղասյանը
Հուլիսի 4-ին ավտովթար է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Ժամը 17։15-ի սահմաններում ծանրամարտիկ Աղասի Աղասյանն իր վարած «Opel Astra» մակնիշի ավտոմեքենայով Մայիսյան կամուրջ - Նոյեմբերյան ավտոճանապարհի 12-րդ կմ-ին դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և շրջվել։
Վթարի հետևանքով վարորդ Ա․ Աղասյանը, ուղևորներ՝ Երևանի բնակիչներ 31-ամյա Հակոբ Լոբասյանը և 33-ամյա Վարդան Դավթյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Իջևանի բժշկական կենտրոն։
Այսօր 30-ամյա Աղասի Աղասյանը գիտակցության չգալով մահացել է:
Աղասյանը Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության չեմպիոն է, Հայաստանի առաջնության բազմակի չեմպիոն: Առաջին մարզիկն է, որը Ունիվերսիադայում ոսկե մեդալ է նվաճել Հայաստանի համար: Տարբեր տարիների մասնակցել է աշխարհի ու Եվրոպայի առաջնություններին։

Скончался тяжелоатлет Агаси Агасян
Сегодня в возрасте 30 лет ушел из жизни тяжелоатлет, многократный чемпион Армении Агаси Агасян, сообщает Armsport.am.
В Тавушской области Армении 4 июля, около 17:15, произошло ДТП. Машина марки «Opel Astra», за рулем которой находился тяжелоатлет Агаси Агасян, на 12 километре автотрассы Майский мост – Ноемберян съехал с проезжей части и перевернулся.
Вследствие ДТП водитель Агаси Агасян и пассажиры – жители Еревана 31-летний Акоп Лобасян и 33-летний Вардан Давтян – с телесными повреждениями были госпитализированы в медицинский центр Иджевана.
Сегодня Агаси Агасян скончался, не приходя в сознание.
Агаси Агасян чемпион молодежного первенства Европы, многократный чемпион первенств Армении. Он – первый спортсмен, завоевавший золотую медаль для Армении на Универсиаде. В разные годы Агаси Агасян участвовал в чемпионатах Европы и мира по тяжелой атлетике.