Պատգամավորը 6 դեպքով լրատվամիջոցների դեմ հայց է ներկայացրել դատարան
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը հայտարարել է իր նկատմամբ տեղեկատվական արշավի մասին ու տարբեր դեպքերով հայցեր ներկայացրել դատարան։
Տևական ժամանակ է մամուլում և սոցիալական ցանցերում տեղեկատվական արշավ է սկսվել իմ դեմ: Նախաձեռնության հեղինակներն ու նրանց լրատվամիջոցները սուտ և կեղծ տեղեկություններ են տարածում իմ մասին՝ նպատակ ունենալով արատավորել իմ պատիվն ու արժանապատվությունը, խոչընդոտել իմ պատգամավորական գործունեությանը։
Այս արշավը դադարեցնելու համար՝ 6 դեպքով դիմել եմ դատարան և բոլոր դիմումներս էլ ընդունվել են վարույթ։
Լրատվական համարվող կայքերից՝ վիրավորանքի միջոցով պատճառված վնասի փոխհատուցման համար պահանջվող գումարներն ամբողջությամբ փոխանցելու եմ Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնին։
Իմ հիմնական աշխատանքից չշեղվելու համար այս ողջ գործընթացով լիազորել եմ զբաղվել փաստաբան Տիգրան Հայրապետյանին», - իր պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջում գրել է պատգամավորը։

Депутат подал 6 судебных исков против средств массовой информации
Депутат парламента от блока «Мой шаг» Айк Саркисян заявил сегодня о начавшейся  против него информационной кампании и обращении в суд в связи с рядом случаев.
Уже длительное время в прессе и соцсетях началась информационная кампания против меня. Авторы этой инициативы и их средства массовой информации распространяют ложные сведения обо мне, преследуя цель опорочить мои честь и достоинство, препятствовать депутатской деятельности.
Чтобы прекратить эту кампанию, я обратился в суд по 6 случаям и все заявления приняты в производство.
Все средства, которые требуются от так называемых информационных сайтов в качестве компенсации причиненного путем оскорблений вреда, будут полностью перечислены Центру реабилитации защитника отечества.
Чтобы не отвлекаться от своей основной деятельности уполномочил заниматься этим процессом адвоката Тиграна Айрапетяна», - написал на своей официальной странице в Facebook депутат.