Արցախի գլխավոր դատախազը հրաժարական է ներկայացրել
«Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության կենտրոնական կոմիտեի անդամ ընտրվելուս կապակցությամբ, նկատի առնելով, որ կուսակցական և քաղաքական աշխատանքն անհամատեղելի է հանրապետության գլխավոր դատախազի  պաշտոնի հետ, այսօր` 2019 թվականի հուլիսի 8-ին, հրաժարական եմ տալիս Արցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազի պաշտոնից:
Իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում հանրապետության իշխանություններին`  ինձ այս խիստ պատասխանատու պաշտոնում վստահելու համար և միաժամանակ վստահեցնում եմ, որ կուսակցական, քաղաքական  աշխատանքում ևս իմ ուժերն անվերապահորեն նվիրելու եմ համազգային խնդիրների լուծմանը:
Շնորհակալություն եմ հայտնում նաև դատախազության համակարգի բոլոր աշխատակիցներին` համատեղ աշխատանքի համար:  Նորանոր հաջողություններ եմ մաղթում օրենքի գերակայության ապահովմանն ու իրավակարգի ամրապնդմանը միտված  նրանց  հետագա աշխատանքում»,-ասավծ է ԱՀ դատախազության տարածած հայտարարությունում։

Генпрокурор Арцаха подал в отставку
«В связи с избранием членом Центрального комитета Армянской Революционной Федерации Дашнакцутюн, учитывая, что партийная и политическая деятельность несовместимы с должностью генерального прокурора республики, сегодня, 8 июля 2018 года, подаю в отставку с должности генерального прокурора Республики Арцах.
Выражаю свою глубокую благодарность властям республики за оказанное на этой крайне ответственной должности доверие и одновременно заверяю, что в партийной, политической деятельности мои силы будут безоговорочно направлены на решение общенациональных задач.
Благодарю за совместную работу также сотрудников системы прокуратуры. Желаю им новых успехов в работе по обеспечению верховенства закона и укрепления правопорядка», - говорится в распространенном прокуратурой Арцаха заявлении.