Aviasales. Հայաստանն ու Ադրբեջանը դեռևս այլընտրանք չեն դարձել ռուս զբոսաշրջիկների համար՝ դեպի Վրաստան թռիչքների արգելքից հետո
09/07/2019 16:28
Ռուսաստանից Վրաստան թռիչքների կասեցումից, ինչպես նաև տուրիստական փաթեթների վաճառքը դադարեցնելուց հետո՝ դեպի Վրաստան տոմսերի գինն աճել է մոտ 13 տոկոսով: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել է «Biletix» ագրեգատորի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կոնստանտինովը:
Ինչպես հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ «Aviasales»-ի PR տնօրեն Յանիս Դզենիսն իր հերթին նշել է, որ սպասարկման մասնագետները չեն նկատում այլ երկրների տարածքով դեպի Վրաստան տոմսերի ամրագրումների ավելացում:
Դզենիսն ավելացրել  է՝ «Aviasales»-ի փորձագետները կանխատեսում էին, որ զբոսաշրջիկները Վրաստանի փոխարեն կընտրեն Ադրբեջանի և Հայաստանի ուղղությունները:
«Մենք սպասում էինք, որ ռուսները կնախընտրեն Ադրբեջանն ու Հայաստանը, սակայն մինչ օրս զբոսաշրջիկները չեն օգտագործել այդ երկրները՝ որպես հանգստի այլընտրանքային տարբերակ», - ասել է նա:

Армения и Азербайджан пока не стали альтернативой российским туристам после запрета на полеты в Грузию - Aviasales
После приостановки авиасообщения с Грузией, а также прекращения продаж турпакетов, цены на билеты в Грузию с пересадкой выросли примерно на 13%, сообщил журналистам генеральный директор агрегатора Biletix Игорь Константинов.
Как сообщает Интерфакс, в свою очередь, PR-директор Aviasales Янис Дзенис отметил, что эксперты сервиса не наблюдают роста числа бронирований билетов в Грузию с пересадками в других странах.
Дзенис добавил, что эксперты Aviasales прогнозировали, что россияне вместо Грузии полетят в Азербайджан и Армению.
«Мы ожидали, что россияне переориентируются на Азербайджан и Армению, но пока туристы не воспользовались этими странами как альтернативными видами отдыха», - рассказал он.