Պուտինը ռուս տղային ոսկեգույն ռետրիվերի ձագ է նվիրել
Կրասնոյարսկցի 12-ամյա Արսենի Ֆյոդորովը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինից ոսկեգույն ռետրիվերի ձագ է նվեր ստացել։
Ինչպես տեղեկացնում է Կրասնոյարսկի երկրամասի կառավարության մամուլի ծառայությունը, մինչ այդ դպրոցականը նամակ էր գրել պետության ղեկավարին՝ խնդրելով իրեն հենց այդ ցեղատեսակի շուն նվիրել։
Տղան աուտիստ է և սովորում է հատուկ դպրոցի հինգերորդ դասարանում։ Շան ձագին նրան է հանձնել տարածաշրջանի կրթության նախարար Սվետլանա Մակովսկայան։
«Պետության ղեկավարը շատ նամակներ է ստանում, բայց նա հենց քո նամակն է ընտրել։ Դու շուն էիր խնդրել, որ կողքիդ միշտ հավատարիմ ընկեր ունենաս։ Համոզված եմ, որ դուք կընկերանաք և միասին շատ ժամանակ կանցկացնեք», - ասել է նախարարը։

Путин подарил красноярскому школьнику щенка ретривера
12-летний красноярец Арсений Федоров получил в подарок от президента РФ Владимира Путина щенка золотистого ретривера.
Как сообщает пресс-служба правительства Красноярского края, ранее школьник написал письмо главе государства с просьбой подарить ему питомца именно такой породы.
Мальчик является аутистом и обучается в пятом классе специальной школы. Щенка ему передал министр образования региона Светлана Маковская.
"Писем главе государства приходит много, но он выбрал именно твое. Ты попросил собаку, чтобы у тебя всегда рядом был верный друг. Уверена, что вы подружитесь и будете проводить вместе много времени", - сказала министр.