Արգենտինայի նախկին նախագահը ծանր վիճակում հոսպիտալացվել է
Արգենտինայի նախկին նախագահ Ֆերնանդո դե լա Ռուային ծանր վիճակում երկուշաբթի  շտապ հոսպիտալացրել են: Այս մասին հայտնում է Todo Noticias լրատվական պորտալը՝ հղում անելով  նախկին նախագահի ընտանիքի շրջապատին:
Նշվում է, որ  81-ամյա նախկին նախագահը, որը պաշտոնը զբաղեցրել է 1999-2001 թվականներին, Բուենոս Այրեսի Alexander Fleming կլինիկա է տեղափոխվել սրտային և երիկամային անբավարարությամբ: Դե լա Ռուայի շրջապատից հայտարարել են, թե չնայած նրա վիճակը շարունակում է ծանր մնալ, նա հույսը չի կորցնում:
Todo Noticias-ի տեղեկություններով՝ դե լա Ռուային հունվարին շտապ հոսպիտալացրել էին սրտի հետ կապված խնդիրների պատճառով: Նրան դուրս էին գրել միայն մեկ ամիս հետո: 2018 թվականին ևս նախկին նախագահի մոտ առողջական լուրջ խնդիրներ էին նկատվել: Այս ժամանակ նա սրտի 2 կաթված էր տարել:

Экс-президента Аргентины госпитализировали в тяжелом состоянии
Экс-президент Аргентины Фернандо де ла Руа в понедельник был экстренно госпитализирован в тяжелом состоянии, сообщает новостной портал Todo Noticias со ссылкой на окружение семьи бывшего президента.
Сообщается, что 81-летний экс-президент, занимавший пост в 1999-2001 годах, был доставлен в клинику Alexander Fleming в Буэнос-Айресе из-за сердечной и почечной недостаточности. Как заявили в окружении де ла Руа, несмотря на то, что его состояние остается тяжелым, они сохраняют надежду на лучшее.
По данным Todo Noticias, в январе де ла Руа был экстренно госпитализирован из-за проблем с сердцем. Его выписали только через месяц. В 2018 году у экс-президента также наблюдались серьезные проблемы со здоровьем. Тогда он перенес два инфаркта.