Ցուցարարները Սասուն Միքայելյանի առաջարկով բացել են Սևան-Երևան ավտոճանապարհը
Այս պահին Սևան-Երևան մայրուղին փակած ցուցարարների հետ հանդիպման է եկել Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը։
Նա լճի ափամերձ շինությունների սեփականատերերին հորդորեց միասին գնալ Սևանի տարբեր ափեր՝ ուսումասիրելու, թե դրանիցից որոնք են կանաչած, որոնք՝ ոչ։
Սևանի քաղաքապետ Սարգիս Մուրադյանը սատարեց այդ գաղափար՝ կոչ անելով որոշ ժամանակ սպասել, գուցե առողջապահության և շրջական միջավայրի նախարարները երեկոյան լրատվամիջոցների ուղեկցությամբ գան Սևան և հարցին լուծում տան։
«Եթե ոչ, ես էլ ձեզ հետ կրկին կփակենք ճանապարհը», - ցուցարարներին խոստացավ քաղաքապետը։
Ցուցարրաների հետ հանդիպման եկավ նաև ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը։
«Դուք իրավացի եք, սա համարենք նախազգուշացում։ Եթե մինչև չորեքշաբթի հայտարարություն չլինի, գալիս եմ՝ միասին ճանապարհը փակենք։ Ինչի ջրին ի՞նչ ա եղել։ Եկեք, գնանք լողանանք։ Ես միշտ էլ պատրաստ եմ լողալու, ես այդ ջրերի մեջ եմ լողացել։ Հիմա բացում եք ճանապարհը, գրեք ձեր պահանջը, տվեք մարզպետին։ Նախարարները որ եկան, ի՞նչ պետք է ասեն», - հարցրեց պատգամավորը։
նրա խոսքով, եթե լճի ջուրն իսկապես վտանգավոր է, պետք է պաշտոնական հայտարարություն արվի, այլապես «մի կտոր» հաց աշխատող մարդիկ ֆինանսական մեծ վնասներ են կրում։
Ցուցարարները Սասուն Միքայելյանի առաջարկով բացեցին Սևան-Երևան ավտոճանապարհը՝ միաժամանակ շեշտելով, որ մտադիր են սպասել մինչև չորեքշաբթի։

По предложению Сасуна Микаеляна, участники акции разблокировали трассу Ереван – Севан
Губернатор Гегаркуникской области Гнел Саносян встретился перекрывшими трассу Ереван – Севан участниками акции протеста.
Он призвал владельцев объектов в прибрежной зоне озера Севан вместе направиться к различным берегам озера, чтобы посмотреть, где зацвела вода в озере.
Руководитель общины Севан Саркис Мурадян поддержал эту идею, призвав подождать немного, поскольку министры здравоохранения и окружающей среды могут приехать вечером на Севан в сопровождении представителей СМИ и решить этот вопрос.
«Если нет, то я вместе с вами заблокирую трассу», - сказал он.
С митингующими встретился также депутат от правящего блока «Мой шаг» Сасун Микаелян.
«Вы правы, давайте считать это предупреждением. Если до среды не будет заявления, я присоединюсь к вам вместе перекроем трассу. А что случилось с водой? Давайте пойдем вместе искупаемся. Я всегда готов поплавать в озере. Сейчас открываем трассу, напишите ваше требование и дайте губернатору. Я что могут сказать министры, если приедут?», - спросил депутат.
По его словам, если вода в озере действительно опасна для здоровья, должно быть сделано официальное заявление, иначе зарабатывающие «на кусок хлеба» люди несут большие убытки.
По предложению Сасуна Микаеляна, участники акции протеста разблокировали трассу Ереван – Севан, отметив при этом, что намерены ждать до среды.