Կխնդրեի, որ մեր կլասիկ պատգամավորը մինչև լայվ մտնելը զանգեր մեզ, երբ ինքը լայվ մտավ, մենք հարց էինք լուծում. Ռևազյանը՝ Մարուքյանին (Տեսանյութ)
15/07/2019 11:51
ՌԴ կողմից դեպի Վրաստան և Վրաստանից-ՌԴ չվեթների արգելումից հետո քաղավիացիան փորձեց ՀՀ-ն դիտարկել որպես տարանցիկ չվերթների տարածք, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը:
«Բոլոր ավիաընկերություններին կանչեցինք մեզ մոտ, որ համոզենք ՀՀ-ն որպես տարանցիկ չվերթների տարածք դիտարկել՝ ուղիղ չվերթները շատանան: Մենք դա անում ենք, բայց դա քաղավիացիայի ուղիղ գործառույթը չէ: Մենք ամեն ինչ արեցինք, որ խոչընդոտներ չստեղծենք և շատ արագ հարցերը լուծենք, որ հուլիսի 8-ից չվերթները կարողանային Հայաստանից իրականացվել: Մեր պրոակտիվ աշխատանքի արդյունքն է, որ ուշացումներ ընդհանրապես չեն եղել», - ասաց նա:
Ռևազյանի խոսքով՝ վերջին շրջանում Հայաստան-Վրաստան և ՀՀ-ՌԴ տարբեր ուղղություններով չվերթների քանակը բավականին ավելացել է:
«Դրա համար կխնդրեմ, որ մեր «կլասիկ» պատգամավորը մինչև լայվ մտնելը զանգեր մեզ, որովհետև, երբ ինքը լայվ մտավ, էդ նույն վայրկյանին մենք հարց էինք լուծում ու կարող էինք տեղեկատվություն տալ, թե ինչ քայլեր ենք անելու և ինչ արդյունքի դա կբերի», - հավելեց Ռևազյանը՝ դիմելով ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանին:
Հիշեցնենք, որ ֆեյսբուքի ուղիղ եթերում Մարուքյանն անդրադարձել էր Վրաստանում ստեղծված իրավիճակին ու կառավարությանն առաջարկել էր ավելացնել Գյումրիից դեպի Ռուսաստան և հակառակ ուղղությամբ չվերթների քանակը։
«Կոչ եմ անում Քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ շատ գեղեցիկ աղջկան և մեր փայլուն աշխատող կառավարությանը, որ այս օրերի ընթացքում շատ արագ միջոցներ ձեռնարկեն և այս խնդիրը կարգավորեն։ Մենք ուղղակի այս հնարավորությունը չպետք է բաց թողենք», - ասել էր նա:

Попросила бы нашего классического депутата до выхода в прямой эфир позвонить нам, поскольку прямо в этот момент мы решали вопрос – Ревазян обратилась к Эдмону Марукяну
15/07/2019 13:47
После введенного Россией запрета на полеты в Грузию гражданская авиация пыталось рассматривать Армению в качестве зоны для транзитных рейсов, заявила сегодня в ходе встречи с журналистами председатель Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении Татевик Ревазян.
«Мы вызвали все авиакомпании, чтобы уговорить рассматривать Армению в качестве транзитной зоны, увеличить прямые рейсы. Мы делаем это, хотя это не является прямой функцией гражданской авиации. Мы сделали все, чтобы не создавать препятствия и очень быстро решить вопросы, чтобы с 8-го июля можно было совершать полеты из Армении. То, что опозданий вообще не было – результат нашей проактивной работы», - сказала она.
По словам Ревазян, в последнее время количество рейсов в направлении Армения – Грузия и Армения – Россия довольно увеличилось.
«Поэтому попрошу, чтобы наш "классический" депутат прежде чем выходить в прямой эфир, позвонил бы нам, поскольку, прямо в тот момент, когда он вышел в прямой эфир, мы решали вопрос и могли дать информацию, какие шаги предпринимаются и к каким результатам это приведет», - добавила Ревазян, обратившись к руководителю фракции «Светлая Армения» Эдмону Марукяну.
Напомним, Эдмон Марукян в прямом эфире Facebook обратился к создавшейся в Грузии ситуации и призвал правительство увеличить количество рейсов из Гюмри в Россию и в обратном направлении.
«Призываю очень красивую девушку, начальника Управления гражданской авиации и наше блестяще работающее правительство, чтобы в течение этих дней очень быстро предприняли действия и урегулировали эту проблему. Мы просто не должны упускать эту возможность», - сказал он.