Իսպանիայում 320 գնացքի չվերթներ են չեղարկվել գործադուլի պատճառով
Իսպանիայի Renfe երկաթուղային գործարկուի աշխատակիցների սկսված գործադուլի պատճառով մոտ  320 գնացի չվերթներ են չեղարկվել, հայտնում է El Pais թերթը:
Գործադուլը, որը պետք է ավարտվի տեղի  ժամանակով 23:00-ին (Երևանի ժամանակով 01:00-ին), կազմակերպում է Աշխատանքային հանձնաժողովների արհմիութենական համադաշնությունը:
Գործադուլը կանդրադառնա մեծ արագության գնացքների, հեռընթաց և տարածաշրջանային գնացքների երթևեկության վրա: Իսպանիայի իշխանությունները երկաթուղային ծառայություններին պարտավորեցնում են, չնայած գործադուլին, պահպանելու ծառայությունների նվազագույն մակարդակը: Renfe-ի աշխատակիցները պահանջում են աշխատատեղերի ստեղծում, աշխատանքային օրվա կրճատում և  աշխատավարձի բարձրացում: Գործարկուն այն ուղևորներին, որոնց պլանները խախտվել են գործադուլի պատճառով, առաջարկում են փոխել կամ վերադարձնել տոմսերն անվճար հիման վրա:

В Испании рейсы 320 поездов отменили из-за забастовки
Рейсы около 320 поездов отменены из-за начавшейся в понедельник забастовки работников испанского железнодорожного оператора Renfe. Об этом сообщила газета El Pais.
Организует стачку, которая должна завершиться в 23:00 по местному времени (00:00 мск), Профсоюзная конфедерация Рабочих комиссий. Забастовка отразится на движении высокоскоростных поездов, поездов дальнего и регионального следования. Испанские власти обязуют железнодорожные службы, несмотря на стачку, поддерживать минимальный уровень услуг.
Сотрудники Renfe требуют создания рабочих мест, сокращения трудового дня и повышения зарплаты.
Оператор предлагает пассажирам, чьи планы были нарушены из-за забастовки, поменять или вернуть билеты на бесплатной основе.