«Ժամանակ». Դավիթ Շահնարզարյանի այցը անմիջական կապ ունի՞ պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաների այցերի հետ
16/07/2019 09:56
«Ժամանակ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով՝ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի, փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի, Աժ նախագահ Արարատ Միրզոյանի ղեկավարած պատվիրակությունների ԱՄՆ կատարած այցերին զուգահեռ՝ ԱՄՆ է մեկնել նաև ՀՀԿ-ական ակտիվիստ Դավիթ Շահնազարյանը:
Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ Շահնարզարյանի այցը անմիջականորեն կապ ունի պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաների այցերի հետ և նպատակ ունի հակազդելու այդ այցերին, խոչընդոտելու այդ այցերի ընթացքում հնարավոր պայմանավորվածությունների ձեռք բերմանը:

«Жаманак»: Есть ли непосредственная связь между визитом Давида Шахназаряна и визитами высокопоставленных чиновников
16/07/2019 11:50
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что параллельно с визитами в США делегаций во главе министром иностранных дел Армении Зограбом Мнацаканяном, вице-премьером Тиграном Авиняном, спикером парламента Араратом Мирзояном в Соединенные Штаты отбыл также активист Республиканской партии Армении Давид Шахназарян.
По сведениям издания, визит Шахназаряна непосредственно связан с визитами государственных должностных лиц и преследует цель противодействовать этим визитам, препятствовать достижению возможных договоренностей в ходе этих визитов.