Նախապատրաստվում է Պուտինի այցը Հունգարիա. Պեսկով
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը վստահեցրել է, որ հոկտեմբերին կկայանա Պուտինի այցը Հունգարիա։ Դրա նախապատրաստվական աշխատանքները սկսված են։
«Իրոք, այդ այցի նախապատրաստությունը տարվում է», - ասել է Պեսկովը՝ մեկնաբանելով Հունգարիայի լրատվամիջոցների հրապարակումը, ըստ որի, Ռուսաստանի ղեկավարը կարող է Բուդապեշտ այցելել հոկտեմբերի 30-ին:
Ինչպես երեքշաբթի հայտնել Է «Népszava» թերթը՝ հղում անելով սեփական սեփական աղբյուրներին, այցի ժամանակ Բուդապեշտում սպասվում են բանակցություններ Պուտինի և Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանի միջև: Կողմերը մտադիր են քննարկել գազի մատարարումների հարցը, համագործակցությունն ատոմային Էներգետիկայի ոլորտում:
Պուտինը և Օրբանն ամեն տարի անցկացնում են երկկողմ բանակցություններ: 2018 թվականի սեպտեմբերին նրանք հանդիպել էին Մոսկվայում:

Песков подтвердил, что ведется подготовка визита Путина в Венгрию в октябре
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков подтвердил, что визит Владимира Путина в Венгрию в октябре готовится.
"Действительно, подготовка к такому визиту ведется", - сказал Песков, комментируя публикацию венгерских СМИ, сообщивших, что российский лидер может посетить Будапешт 30 октября.
Как сообщила во вторник газета Népszava со ссылкой на собственные источники, во время визита в Будапеште ожидаются переговоры между Путиным и премьер-министром Венгрии Виктором Орбаном. Стороны намерены обсудить вопросы поставок газа, сотрудничество в сфере атомной энергетики.
Путин и Орбан ежегодно проводят двусторонние переговоры. В сентябре 2018 года они встречались в Москве.