Գարունը հանրայինում աշնանն է գալու, մի մտածեք. Տիգրան Պասկևիչյանն ազատվել է աշխատանքից
Տիգրան Պասկևիչյանն իր դիմումի համաձայն ազատվել է Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահի խորհրդականի պաշտոնից։
«Այսօր դիմում գրեցի և ազատվեցի Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահի խորհրդականի պաշտոնից։ Իմ բոլոր խորհուրդներն ու առաջարկները՝ Հանրային հեռուստաընկերությունը դուրս բերել քոչարյան-սարգսյանական ճահճից, մի կողմից հանդիպեցին սառը անտարբերության, մյուս կողմից՝ կոշտ դիմադրության։
Ցանկացած համակարգ արմատականորեն վերափոխելը ծավալուն և դժվարին աշխատանք է ենթադրում, ինչին տրամադրված չէ ո՛չ նոր նախագահը, ո՛չ հին տնօրենը։ Չես գնում փոփոխությունների, ուրեմն՝ չես ուզում աշխատել։ Եթե չես աշխատում, հազար պատճառաբանություն կարող ես բերել՝ մարդուժ չկա, թարմ գաղափարներ չկան, փող չկա և այլն։ Ոչինչ, որ հանրային տարածքում սանիտարական մաքրություն անցկացնելու շանսն ես բաց թողնում՝ մսխելով թավշյայի բովանդակությունն ու արժեքները։
Այս ամենի մասին ավելի մանրամասն կխոսեմ առաջիկայում, այժմ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել նրանց, ովքեր մտքերով, գաղափարներով, առաջարկություններով օգնեցին ինձ այս երկուսուկես ամսվա ընթացքում։
Շնորհակալություն եմ հայտնում նաև 500-ից ավելի այն հեղինակներին, ովքեր հավատացին իմ առաջարկով ստեղծված գաղափարների բաց հարթակին և չզլացան ծառայեցնել իրենց մտավոր ներուժը հանրայինը հանրային դարձնելու գործին։
Ես էլ ձեզ եմ հավատում և հավաստիացնում եմ, որ մինչև վերջ պայքարելու եմ, որպեսզի արժեքավոր տասնյակ նախագծերն իրականություն դառնան։

Весна наступит на общественном осенью, не думайте – Тигран Паскевичян подал заявление об уходе
Тигран Паскевичян подал заявление об уходе с должности советника председателя Совета общественной телерадиокомпании Армении.
«Сегодня подал заявление и освободился от должности советника председателя Совета общественной телерадиокомпании Армении. Все мои советы и предложения, чтобы вывести Общественную телекомпанию из кочаряновско-саргсяновского болота, с одной стороны, наталкивались на холодное равнодушие, а с другой стороны – жесткое сопротивление.
Коренное изменение любой системы предполагает объемную и тяжелую работу, к чему не готов ни новый председатель, ни прежний директор. Если не идешь на изменения, значит, не хочешь работать. Если не работаешь, можешь привести тысячу обоснований, мол, нет свежих идей, средств и прочего. Ничего, что упускаешь шанс проведения санитарной очистки на общественной территории, растрачивая бархатное содержание и ценности», - написал он на своей странице в Facebook.
Тигран Паскевичян отметил, что подробно обратиться к данному вопросу в ближайшее время, сейчас хочет лишь выразить благодарность тем, кто мыслями, идеями, предложениями помогали ему в течение этих двух с половиной месяцев.
«Я верю в вас и заверяю, что буду бороться до конца, чтобы десятки ценных проектов были претворены в жизнь.