Հույս ունեմ՝ կկարողանանք մշակել առավել երկարաժամկետ կտրվածքով ճանապարհային անվտանգության հայեցակարգ. պատգամավոր
16/07/2019 12:29
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից որոշվել է, որ ըստ անհրաժեշտության և ամենայն հավանաանությամբ ամիսը մեկ անգամ, իրեն կից կստեղծվի աշխատանքային խումբ, որտեղ, բացի պատկան մարմիններից, ճանապարհատրանսպորտային թեմաներով քննարկումներին մասնակից կլինեն նաև քաղհասարակության ներկայացուցիչները, այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ  ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ նման մեկ հանդիպում արդեն իսկ կայացել է, որն անցել է բավական արդյունավետ մթնոլորտում։
«Հույս ունեմ, որ նման հանդիպումների ժամանակ կկարողանանք մշակել առավել երկարաժամկետ կտրվածքով ճանապարհային անվտանգության հայեցակարգ և ռազմավարություն։ Կայացած հանդիպման ընթացքում վարչապետի կողմից ներկայացվել է այն բարեփոխումների ծրագիրը, որն առաջիկա մեկ-երկու ամսվա ընթացքում կառավարությունը և խորհրդարանը նախաձեռել են։ Խոսքը բալային համակարգի մասին է», - ասաց Սիսակ Գաբրիելյանը։

Надеюсь, что сможем разработать концепцию дорожной безопасности в более долгосрочной перспективе – депутат
16/07/2019 14:01
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял решение, что по мере необходимости  раз в месяц для обсуждения дорожно-транспортных вопросов будет формироваться рабочая группа, в которую кроме надлежащих органов войдут также представители гражданского общества, заявил сегодня журналистам депутат фракции «Мой шаг» Сисак Габриелян.
Он сообщил, что одна такая встреча уже состоялась и прошла в довольно продуктивной атмосфере.
«Надеюсь, что во время таких встреч мы сможем разработать концепцию и стратегию дорожной безопасности в более долгосрочной перспективе. В ходе состоявшейся встречи премьер-министром была представлена та программа реформ, которую инициирована правительством и парламентом в предстоящие один-два месяца. Речь идет о  внедрении системы штрафных баллов», - сказал депутат.