Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Անգելա Մերկելին ծննդյան օրվա կապակցությամբ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելին ծննդյան օրվա կապակցությամբ.
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ` մաղթելով երջանկություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու առաքելու­թյունն իրականացնելիս:
Ձեր կառավարման տարիներին Գերմանիայի հետևողական առաջընթացն ու հզորացումն առաջնորդի Ձեր բարձր որակների լավագույն վկայությունն են:
Հայաստանում թավշյա հեղափոխությունից հետո սկիզբ առած բարեփո­խումների իրականացման գործում բարձր եմ գնահատում Գերմանիայի և Եվրո­պական միության աջակցությունը և լիահույս եմ, որ այն կկրի շարունակական բնույթ:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումները Երևանում և Բեռլինում, որոնք նոր մակարդակի բարձրացրին Հայաստանի և Գերմանիայի բարեկամական հարաբերությունները: Վստահ եմ, որ մեր պայմանավորվածությունների հետևո­ղա­կան իրագործումը նոր որակ կհաղորդի հայ-գերմանական դինամիկ գործըն­կերությանը` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարեկեցության:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ՝ մաղթելով Ձեզ և Ձեր ընտանիքին խաղաղություն, հաջողություն և ամենայն բարիք»։

Никол Пашинян поздравил Ангелу Меркель с днем рождения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил канцлера Германии Ангелу Меркель с днем рождения, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«От всего сердца поздравляю Вас с днем рождения, желаю счастья и новых успехов при осуществлении Вашей ответственной миссии.
Последовательный прогресс и усиление Германии за годы Вашего руководства – лучшие свидетельства Ваших высоких качеств лидера.
Высоко оцениваю поддержку Германии и ЕС в деле проведения реформ в Армении после бархатной революции и надеюсь, что она будет носить продолжительный характер.
С теплотой вспоминаю наши встречи в Ереване и Берлине, которые вывели на новый уровень дружественные отношения Армении и Германии. Уверен, что последовательная реализация наших договоренностей придадут новое качество динамичному армяно-германскому партнерству – в интересах благоденствия  наших народов.
Еще раз поздравляю Вас, желая Вам и Вашей семье мира, удачи и всех благ», - говорится в поздравительном послании.