Ֆելիքս Ցոլակյանն այցելել է լողափեր
Սևանա լճի հանգստյան գոտիներում և հանրային լողափերում իրականացվող ջրափրկարարական ստորաբաժանումների աշխատանքներին ծանոթանալու համար ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանն այցելել է Մարտունու քաղաքային և Այրիվանքի լողափեր:
Նախարարն ուսումնասիրել է կատարված աշխատանքները և անձնակազմին հանձարարել սերտ և համագործակցված աշխատանք իրականացնել Սևանի ազգային պարկի ու ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների հետ՝ առավելագույն անվտանգություն ապահովելու նպատակով:
Նախարարը կարգադրել է բնակչության շրջանում աշխատանքներ տանել հանրային իրազեկվածության բարձրացման ուղղությամբ:
Ըստ Ֆելիքս Ցոլակյանի՝ փրկարարի աշխատանքի լավագույն գնահատականը ժողովրդի վերաբերումունքն է, որը պահանջում է շուրջօրյա պատասխանատվություն և նվիրում:

Феликс Цолакян посетил пляжи озера Севан
Глава МЧС Армении Феликс Цолакян посетил пляж города Мартуни и пляжи Айриванка для ознакомления с работами водно-спасательных подразделений, осуществляемых в зонах отдыха и общественных пляжах озера Севан, сообщает пресс-служба МЧС Аромении.
Министр ознакомился с выполненными работами и поручил персоналу вести тесную совместную работу с национальным парком «Севан» и соответствующими подразделениями полиции для обеспечения максимальной безопасности.
Министр поручил вести работы среди населения по части повышения уровня общественной осведомленности.
По словам Феликса Цолакяна, лучшая оценка работы спасателя – это отношение людей, которое требует круглосуточной ответственности и преданности делу.