Խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Վաշինգտոնում հանդիպումներ է ունեցել Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի և Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում Արարատ Միրզոյանը կարևորել է երկու կազմակերպությունների դերը հայ-ամերիկյան հարաբերություններում, գործընկերներին ներկայացրել Հայաստանում տեղի ունեցող բարեփոխումների օրակարգը:
Քննարկվել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված մի շարք ծրագրեր, որոնց իրականացման հարցում Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեն եւ Ամերիկայի հայկական համագումարը կարող են իրենց ներդրումն ունենալ:

Спикер парламента встретился с представителями армянских организаций США
Председатель Национального Собрания Арарат Мирзоян в рамках рабочего визита встретился в Вашингтоне с представителями Армянского национального комитета Америки (ANCА) и Армянской Ассамблеи Америки (AAА), сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе встреч А.Мирзоян подчеркнул роль обеих организаций в армяно-американских отношениях, представил партнерам повестку проводимых в Армении реформ.
Обсужден ряд программ развития армяно-американских отношений, в реализацию которых ANCA и AAA могут внести свой вклад.