ԲԴԽ անդամները կհանդիպեն Դավիթ Գրիգորյանի հետ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանը, որի աշխատասենյակը ՀՔԾ-ի քննիչները խուզարկել էին ու առգրավել որոշ փաստաթղթեր, այսօր հանդիպելու է Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամների հետ, այդ մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է ԲԴԽ անդամ Գրիգոր Բեքմեզյանը։
«Մենք բոլոր թղթերը կստուգենք, իր հետ կխոսենք, կհասկանանք, տեսնենք՝ այս գործողությունները որքանով են ազդել դատավորի գործունեության վրա», - ասաց Բեքմեզյանը։
ԲԴԽ անդամն ասաց, որ դատավորի հետ հանդիպելու նախաձեռնությունն իրենցն է։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի աշխատասենյակում ՀՔԾ քննիչները ՀՔԾ վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում խուզարկություն են իրականացրել, ինչը նրա փաստաբան Գեորգի Մելիքյանը համարել էր անօրինական գործողություն։

Члены Высшего судебного совета Армении встретятся с судьей Давидом Григоряном
Судья суда общей юрисдикции Еревана Давид Григорян, в кабинете которого следователи Специальной следственной службы провели обыск и выемку некоторых документов, встретится сегодня с членами Высшего судебного совета. Об этом сообщил сегодня журналистам член Высшего судебного совета Григор Бекмезян.
«Мы проверим все документы, поговорим с ним, поймем, в какой мере эти действия повлияли на его деятельность, независимость, беспристрастность как судьи», - сказал Бекмезян.
Член Высшего судебного совета отметил, что инициатива встречи с судьей исходила от них.
Ранее Aysor.am сообщал, что следователи Специальной следственной службы провели обыск в рабочем кабинете судьи Давида Григоряна в рамках расследуемого в производстве следственного органа уголовного дела. Адвокат судьи Георгий Меликян утверждает, что проведенный Специальной следственной службой обыск был незаконным.