Զինվորների սնունդը շատ բարձր որակի է. հարցնում եմ՝ «էսպե՞ս է, թե՞ իմ գալու առիթով է», հլը որ ասում են՝ միշտ է այսպես. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
19/07/2019 14:38
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի ուղեկցությամբ այցելել էր Արմավիրի մարզի ուսումնական զորամաս։
Վարչապետը նշեց, որ այսօր փորձարկելու են պետական-մասնավոր գործընկերությամբ զորամասերում նոր կարգով զինվորների սնունդն ապահովելը։
«Հիմա զորամասում նախնական սկսվել է այս գործը, եկել ենք տեղում տեսնելու՝ ինչպես է գործընթացն աշխատում», - ասաց վարչապետը։
Նա նշեց, որ այս պահին համակարգն աշխատում է հին շենքային պայմաններում, սակայն բուֆետները, ճաշարաններն ու զորամասերն ամբողջությամբ պետք է վերափոխվեն ու վերանորոգվեն։
Զինվորների ճաշացանկում բանջարեղենային աղցան էր, սպաս, հնդկաձավար, կոլոլակ, մակարոն, հյութ։
«Վերցրեք այնքան հաց, ինչքան կուտեք, հացն անսահմանափակ է... մի դարձրեք այն թափոն». հացի բաժնում էր տեղադրված այս գրությունը։
«Առաջին օրերին շատ էին վերցնում», - կատակեց Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը։
Զինվորների հետ ճաշելուց հետո վարչապետը հավաստիացրեց, որ զինվորի սննդում որակի ահռելի տարբերություն է նկատվում։
«Շատ բարձր որակի սնունդ է ապահովվում, իհարկե, զինվորներին հարցնում եմ, ասում եմ՝ «էսպե՞ս է, թե՞ իմ գալու առիթով է», հլը որ ասում են՝ միշտ է այսպես։ Հընթացս կփորձեմ մի քիչ խաչաձև հարցաքննություններով պարզել ճի՞շտ են ասում, թե՞ չէ», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Еда очень высокого качества – Никол Пашинян остался доволен качеством питания военнослужащих (Видео)
19/07/2019 18:44
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в сопровождении министра обороны Давида Тонояна и начальника Генштаба ВС Армении Артака Давтяна посетил учебную военную часть в Армавирской области.
Премьер отметил, что сегодня проверит новую систему организации питания военнослужащих при сотрудничестве государственного и частного секторов.
«Сейчас в части началась предварительная работа, и мы пришли, чтобы посмотреть на месте, как работает процесс», -  сказал Пашинян.
Он отметил, что новая система пока задействована в условиях старого здания, однако буфеты, столовые и воинские части будут полностью реконструированы и отремонтированы.
После того, как премьер пообедал с военнослужащими, он заверил, что в качестве еды  заметна огромная разница.
«Еда очень высокого качества, конечно, я спросил у военнослужащих, "так бывает всегда или в честь моего приезда", они пока говорят, что всегда так. Попытаюсь выяснить в процессе, это правда или нет», - сказал Никол Пашинян.