ԲԴԽ նախագահ ընտրվեց Ռուբեն Վարդազարյանը
Բարձրագույն դատական խորհրդի այսօր կայացած նիստում ԲԴԽ անդամները ԲԴԽ նախագահ են ընտրել Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանին։
«Բարձրագույն դատական խորհուրդը, ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 174-րդ հոդվածի, «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 84-րդ հոդվածի պահանջներով, այսօր՝ հուլիսի 19-ին, կազմակերպեց Խորհրդի նախագահի ընտրությունը: Օրենքով սահմանված կարգով՝ Խորհուրդը գաղտնի քվեարկությամբ Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ ընտրեց Ռուբեն Վարդազարյանին», - ասված է ԲԴԽ հաղորդագրության մեջ։

Рубен Вардазарян избран председателем Высшего судебного совета
Высший судебный совет (ВСС) Армении сегодня на заседании избрал председателя суда общей юрисдикции Рубена Вардазаряна председателем Высшего судебного совета, сообщает пресс-служба ВСС.
«Высший судебный совет, руководствуясь требованиями ст. 174 Конституции Республики Армения, ст. 84 Конституционного закона "Судебный кодекс Республики Армения", сегодня, 19 июля, организовал выборы председателя ВССВ установленном законом порядке, путем тайного голосования председателем Высшего судебного совета Армении избран Рубен Вардазарян», - говорится в сообщении.