Western Union-ը սահմանափակել է Ռուսաստանից դրամական փոխանցումների գումարը
Դրամական փոխանցումների՝ Ռուսաստանում աշխատող խոշոր համակարգերից մեկը՝ Western Union-ը, կրճատել է արտասահման փոխանցումների չափը՝ Ղազախստանից, Ղրղզստանից, Չինաստանից և Վիետնամից բացի, 30 օրացուցային օրվա ընթացքում 600 հազար ռուբլու չափով։
Դա առաջին նման սահմանափակումը չէ, որ մտցրել է համակարգը։ Ապրիլի 16-ից՝ նորից 30 օրով, 100 հազարով կրճատվել է մեկ դրամական փոխանցման գումարը, որը Ռուսաստանից ուղարկվելու է Ղազախստան, Ղրղզստան, Չինաստան և Վիետնամ։ Ինչպես այն ժամանակ պարզաբանել էր ընկերության աշխատակիցը, այդ միջոցներն ուղղվել են դրամական միջոցների՝ հակաիրավական նպատակներով օգտագործման ռիսկերը նվազագույնի հասցնելուն։
«Մնացած մյուս բոլոր երկրներում 30 օրվա ընթացքում գործում է 600 հազար ռուբլու սահմանափակում։ Սահմանափակումը մտցվում է այսօրվանից», - երկուշաբթի ասել է Western Union-ի կոնտակտ-կենտրոնի աշխատակիցը։

Western Union ограничила сумму переводов за границу
Одна из крупнейших работающих в России систем денежных переводов Western Union ограничила размер перевода за границу, кроме Казахстана, Киргизии, Китая и Вьетнама, суммой в 600 тысяч рублей в течение 30 календарных дней, сообщили РИА Новости в ее контакт-центре.
Это не первое подобное ограничение, вводимое системой. С 16 апреля суммой в 100 тысяч рублей также в течение 30 дней ограничена сумма одного денежного перевода, отправляемого из России в Казахстан, Киргизию, Китай и Вьетнам. Как тогда пояснял сотрудник компании, эти меры направлены на минимизацию рисков использования денежных средств в противоправных целях.
"Во все остальные страны в течение 30 дней действует лимит 600 тысяч рублей. Ограничение вводится с сегодняшнего дня", — сказал в понедельник сотрудник контакт-центра Western Union.