Հայաստանում աշխատելու տարիներն իսկապես արդյունավետ  էին. Սվիտալսկի
Հայաստանում աշխատելու տարիներն իսկապես արդյունավետ համագործակցության տարիներ էին, այսօր տեղի ունեցած հրաժեշտի մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Հայաստանում ԵՄ դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին։
«Իհարկե, հավատացած եմ, որ ԵՄ-ն վայելել է դրական վերաբերմունք, ինչը ես բարձր եմ գնահատում», - նշեց դիվանագետը՝ միաժամանակ պրոֆեսիոնալ աշխատամքի համար երախտագիտություն հայտնելով ասուլիսին ներկա հայաստանյան ԶԼՄ ներկայացուցիչներին։
«Ուղերձս հետևյալն է. պաշտպանեք ձեր ազատությունը, բացահայտեք կեղծ լուրերը, հստակ տարբերակում մտցրեք փաստերի և կարծիքների միջև և պայքարեք ատելության խոսքի դեմ։ Ինձ լավ հիշեք», - կեսկատակ ասաց Պյոտր Սվիտալսկին։

Working years in Armenia years of effective cooperation: outgoing EU ambassador
The working years in Armenia were really years of effective cooperation, EU ambassador to Armenia Piotr Switalski said today at a farewell press conference.
“I am convinced that the EU enjoyed Armenia’s positive attitude, which I really highly appreciate,” the outgoing diplomat said, expressing gratitude to the present Armenian mass media.
“My message is the following – defend your freedom, reveal false information, differentiate between facts and opinions, fight against hate speech, and remember me well,” Switalski joked in the end.