Ավստրալացի վարորդը խոցել է ոստիկանական մեքենան՝ 270 կիլոգրամ թմրանյութով լցված մեքենայով
Մեքենան անզգույշ վարելու պատճառով երիտասարդ ավստրալացին ձերբակալվել է և մեղադրվում է արգելված թմրանյութեր տարածելու համար։ Ինչպես տեղեկացրել է «Reuters»-ը՝ երկուշաբթի առավոտյան ֆուրգոնի վարորդը, որի մեջ թմրանյութերի մեծ քանակություն կար, մեծ արագությամբ բախվել է ոստիկանության պարեկային մեքենային, որը կայանել էր ոստիկանական տեղամասի մոտ՝ Սիդնեյի արվարձանում, Իսթվուդ շրջանում:
Վարորդին հաջողվել է փախչել հանցագործության վայրից, բայց արդեն մեկ ժամ անց նա կալանավորվել է։ Ֆուրգոնի խուզարկության ժամանակ ոստիկանները հայտնաբերել են ավելի քան 270 կգ մեթամֆետամին՝ թաքցված մեքենայի թափքում։ Ավստրալական ոստիկանության գնահատականներով՝ տեղի սև շուկայում այդ խմբաքանակի արժեքը կարող է կազմել 140 մլն դոլար։
Ձերբակալված 28-ամյա սիդնեյցուն ներկայացվել է մեղադրանք թմրանյութերի ապօրինի տարածման և մեքենան անզգույշ վարելու համար։ Առաջին դատավարությունն այս գործով նշանակված է առաջիկա օրերին։

Австралийский водитель протаранил полицейский участок фургоном с 270 кг наркотиков
Неумелое управление автомобилем привело молодого австралийца к незапланированному аресту и судебному разбирательству по обвинению в распространении запрещенных наркотических веществ.
Как передало агентство Reuters, в понедельник утром водитель фургона, в котором находилась крупная партия наркотиков, не вписался в вираж и на большой скорости протаранил патрульную машину, припаркованную у полицейского участка в районе Иствуд на окраине Сиднея.
Злоумышленнику удалось скрыться с места преступления, но уже менее чем через час он был задержан.
При обыске фургона полицейские обнаружили более 270 кг метамфетамина, спрятанных в кузове машины. По оценкам австралийской полиции, на местном черном рынке стоимость этой партии наркотиков могла бы составить не менее $140 млн.
Арестованному 28-летнему жителю Сиднея предъявлены обвинения в незаконном распространении наркотиков и неосторожном управлении транспортным средством. Первое судебное разбирательство по этому делу назначено уже на ближайшие дни.