Հալեպի թաղամասերի գնդակողծման հետևանքով 7 մարդ է  մահացել
Հրոսակային կազմավորումների կողմից Սիրիայի հյուսիսում Հալեպի խաղաղ թաղամասերի գնդակոծման ժամանակ առնվազն յոթ մարդ է զոհվել և տասնյակները վիրավորվել: Այս մասին  SANA գործակալությանը հայտնել է քաղաքի ոստիկանական վարչության մի աղբյուր:
Ըստ նրա՝  զինյալները, որոնք իրենց ձեռքին են պահում Ռաշիդին արվարձանը քաղաքի արևմտյան ծայրամասում, գիշերային ժամերին կրակ են բացել ականանետներով և հրազենով:
«Զոհերի և տուժածների մեծ մասն Էլ Համդանիայի և  Էլ Ջամիլիայի շրջաններից են, որոնց նաև զգալի նյութական վնաս է հասցվել»,- նշել է աղբյուրը:
Բոլոր տուժածներին օգնություն է ցուցաբերվել: Ըստ բժիշկների մի քանի վիրավորներ լուրջ վնասվածքներ են ստացել և գտնվում են ծայրահեղ ծանր վիճակում:
Սիրիական բանակի հրետանին ի պատասխան հրադադարի խախտման հարվածներ է հասցրել հրոսակային խմբավորումների դիրքերին և ոչնչացրել մի քանի հրթիռային կայանքներ, որոնցով կատարվում Էր հրթիռակոծումը: Հակառակորդը կենդանի ուժի և տեխնիկայի կորուստներ է կրել:

Семь человек погибли при обстреле боевиками мирных кварталов Алеппо
По меньшей мере семь мирных жителей погибли и десятки получили ранения во время обстрела бандформированиями мирных кварталов города Алеппо на севере Сирии. Об этом сообщил агентству SANA во вторник источник в полицейском управлении города.
По его словам, боевики, удерживающие в своих руках предместье Рашидин на западной окраине города, вели огонь в ночные часы из минометов и стрелкового оружия. "Большинство жертв и пострадавших поступило из районов Эль-Хамдания и Эль-Джамилия, которым также нанесен значительный материальный урон", - указал источник.
Всем раненым оказана помощь в университетском госпитале и больнице "Ар-Рази". По сведениям врачей, несколько человек получили тяжелые ранения и находятся в критическом состоянии.
Артиллерия сирийской армии в ответ на нарушения режима прекращения огня нанесла удары по позициям бандформирований и уничтожила несколько реактивных установок, из которых велся обстрел. Противник понес потери в живой силе и технике.