«Հրապարակ». Ազգային ժողովում, շունչները պահած, սպասում են Արարատ Միրզոյանի վերադարձին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովում, շունչները պահած, սպասում են Արարատ Միրզոյանի վերադարձին։ ԱՄՆ-ից վերադառնալուց հետո ԱԺ խոսնակին է ներկայացվելու աշխատակազմի նոր հաստիքացուցակը, որը ձևավորվելու է հուլիսի 13-ին ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստում ընդունված կառուցվածքային փոփոխությունների մասին որոշման հիման վրա։
Մենք նշել էինք, որ այս փոփոխությունների քողարկված նպատակն անցանկալի կադրերից ազատվելը և աշխատակազմը նորերով համալրելն է։ Այդ փոփոխությունների արդյունքում ԱԺ-ն պետական ծառայողի դասի աշխատակազմ չպիտի ունենա, կամ ներկայիս 230 հաստիքն առնվազն 50 տոկոսով պետք է կրճատվեն, իսկ մյուս աշխատողների հետ քաղիրավական պայմանագրեր կկնքվեն, և քաղծառայողի մասին օրենքով նրանք պաշտպանված չեն լինի։ Մենք տեղեկացանք, որ մինչ Միրզոյանը կվերադառնա, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Լիլիթ Մինասյանի դռան մոտ հերթեր են գոյանում, մարդիկ «բոնբոներկաներով» շտապում են ղեկավարության մոտ՝ պարզելու՝ իրենք մնալո՞ւ են, թե՞ ոչ։ Ոմանք հույս ունեն, որ կհաջողվի լեզու գտնել նրա հետ, Մինասյանն էլ կբարեխոսի Միրզոյանին։ Մինասյանը, հիշեցնենք, մոտ մեկ տարի առաջ «Հրապարակի» դեմ ֆեյսբուքյան արշավի կազմակերպիչն է»:

«Грапарак»: В парламенте Армении, затаив дыхание, ждут возвращения Арарата Мирзояна
Газета «Грапарак» пишет, что в парламенте Армении, затаив дыхание, ждут возвращения Арарата Мирзояна. После приезда из США спикеру парламента будет представлено новое штатное расписание аппарата, которое будет сформировано на основании принятого 13-го июля на внеочередном заседании Национального Собрания решения о структурных изменениях.
«Мы уже отмечали, что скрытая цель этих изменений – избавиться от прежних кадров и пополнить аппарат парламента новыми кадрами. В результате этих изменений нынешнее штатное расписание парламента, содержащее 230 единиц, должно сократиться как минимум на 50%, с остальными сотрудниками будут заключены гражданско-правовые договора и они не будут защищены законом о гражданской службе, поскольку аппарат парламента не должен иметь класс государственных гражданских служащих. Мы узнали, что до возвращения Арарата Мирзояна перед дверью заместителя руководителя аппарата парламента Лилит Минасян выстраиваются очереди, люди спешат к руководству "с бонбоньерками", чтобы выяснить, останутся они или нет. Некоторые надеются, что удастся найти с ней язык, а Минасян в свою очередь "замолвит словечко" перед Мирзояном», - отмечает издание.
Напомним, Лилит Минасян – организатор фейсбуковской кампании против газеты «Грапарак» около года назад.