Համոզված ենք՝ մեր հզորությունը գալիս է մեր դավանած գաղափարներից, երկրի առաջնորդներից ու երկրի հեղինակությունից. Արմեն Գրիգորյան (տեսանյութ)
26/07/2019 11:27
Մենք պատրաստ ենք ամենայն պատասխանատվությամբ ստանձնել Հայաստանի ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի գործառույթները, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
ԱԽ քարտուղարն ընդգծեց, որ փաստաթղթի մշակման համար հսկայական աշխատանք է կատարվել։
«Ինչու ենք որոշել մշակել նորը, պատճառները բազմաթիվ են, 12 տարի առաջ է ստեղծվել գործողը, որից հետո Հայաստանում բազմաթիվ փոփոխություններ են տեղի ունեցել», - ասաց նա։
Արմեն Գրիգորյանն ասաց, որ Հայաստանի գլխավոր մարտահրավերը շարունակում է մնալ Արցախի շուրջ զարգացումները։
«Մենք անհրաժեշտություն ենք տեսնում ընդլայնել անվտանգության հայեցակագը, մենք համոզված ենք, որ մեր հզորությունը գալիս է մեր դավանած գաղափարներից, երկրի առաջնորդներից ու երկրի հեղինակությունից», - ասաց ԱԽ քարտուղարը։

Our strength comes from our ideas, country’s leaders and country’s rating: Security Council Secretary
26/07/2019 11:46
We are ready to assume the functions of the inter-departmental task group for working out new strategy for Armenia’s national security, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan told the reporters today.
The SC secretary stressed that huge work has been carried out to work out the document.
“Why we decided to work out new strategy. The reasons are various. The acting one was created 12 years ago, since then though a lot of changes have taken place in Armenia,” he said.
Armen Grigoryan said that developments over Artsakh continue to be Armenia’s chief challenge.
“We see necessity to expand the security concept, we are convinced that our strength comes from our ideas, leaders of the countries and country’s authority,” the SC secretary said.