Համոզված ենք՝ մեր հզորությունը գալիս է մեր դավանած գաղափարներից, երկրի առաջնորդներից ու երկրի հեղինակությունից. Արմեն Գրիգորյան (տեսանյութ)
26/07/2019 11:27
Մենք պատրաստ ենք ամենայն պատասխանատվությամբ ստանձնել Հայաստանի ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի գործառույթները, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
ԱԽ քարտուղարն ընդգծեց, որ փաստաթղթի մշակման համար հսկայական աշխատանք է կատարվել։
«Ինչու ենք որոշել մշակել նորը, պատճառները բազմաթիվ են, 12 տարի առաջ է ստեղծվել գործողը, որից հետո Հայաստանում բազմաթիվ փոփոխություններ են տեղի ունեցել», - ասաց նա։
Արմեն Գրիգորյանն ասաց, որ Հայաստանի գլխավոր մարտահրավերը շարունակում է մնալ Արցախի շուրջ զարգացումները։
«Մենք անհրաժեշտություն ենք տեսնում ընդլայնել անվտանգության հայեցակագը, մենք համոզված ենք, որ մեր հզորությունը գալիս է մեր դավանած գաղափարներից, երկրի առաջնորդներից ու երկրի հեղինակությունից», - ասաց ԱԽ քարտուղարը։

Секретарь СБ Армении:  Главной проблемой Армении остается развитие событий вокруг Степанакерта
Совет безопасности  Армении готов с  полной  ответственностью  взять на себя   функцию межведомственной комиссии по разработке новой стратегии национальной безопасности республики. Об этом 26 июля в Ереване на встрече с журналистами  заявил  секретарь Совета безопасности Армении  Армен Григорян.
Секретарь Совета безопасности подчеркнул, что была проделана огромная работа по разработке документа.
"Почему мы решили разработать новую? Есть много причин: действующая стратегия  создана 12 лет назад, после чего в Армении произошло много изменений", - сказал он.
Армен Григорян сказал, что главной проблемой Армении остается развитие событий вокруг Арцаха
"Мы видим необходимость расширения нашего видения безопасности, мы убеждены, что наша сила исходит от наших идей, от лидеров страны и от репутации страны", - сказал секретарь Совета безопасности.
По его словам, вопросы безопасности Армении, НКР и диаспоры неразрывно взаимосвязаны.
Секретарь Совета безопасности подчеркнул, что необходимо сформировать документ, который будет гибким.