Հուրգադայում մնացած հայերը  թիվ UJ 5600 չվերթով այսօր կվերադառնան Հայաստան. ԱԳՆ
Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 25-ի Հուրգադա-Երևան թիվ OTF 3703 չվերթի չեղարկման պատճառով  Հուրգադայում գտնվող ուղևորներն այսօր՝ հուլիսի 26-ին՝ Եգիպտոսի ժամով 15․00, Հուրգադա-Երևավ թիվ UJ 5600 չվերթով կմեկնեն Հայաստան, Aysor.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳՆ-ից:
«Ուղևորներին խնդրում ենք ժամանել օդանավակայան թռիչքից 2-3 ժամ շուտ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ A&R tour ընկերության միջոցով Երևանից Հուրգադա մեկնած 100-ից ավելի ՀՀ քաղաքացի երեկ չէր կարողացել վերադառնալ Հայաստան, քանի որ թռիչքը չի կայացել։ Պարզվել է, որ տուրիստական ընկերությունը չի կատարել իր ֆինանսական պարտավորությունները ավիաընկերության նկատմամբ։

Застрявшие в Хургаде армянские туристы сегодня вылетят в Ереван
Посольство Армении в Египте сообщает, что находящиеся из-за отмены авиарейса Хургада-Ереван (OTF 3703) в курортном городе Хургада пассажиры сегодня, 26 июля, в 15:00 по египетскому времени вылетят в Армению рейсом Хургада-Ереван (UJ 5600).
«Пассажиров просим приехать в аэропорт за 2-3 часа до вылета», - отмечается в сообщении посольства.
Ранее сообщалось, что свыше 100 граждан Армении, отправившихся на отдых в Египет через компанию A&R tour, не могут вылететь из Хургады в Ереван, поскольку рейс был отменен. Как выяснилось, туристическая компания не выполнила свои финансовые обязательства перед авиакомпанией.