ՀՀ ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակմանը կմասնակցեն նաև Արցախի փորձագետները. Արմեն Գրիգորյան
26/07/2019 15:13
Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի կողմից Ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակմանը կմասնակցեն նաև Արցախից հրավիրված փորձագետները, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին։
«Անվտանգության միջավայրը միասնական է և, հաշվի առնելով այդ հանգամանքը, անհրաժեշտություն կա, որ համատեղ մտածենք այն բոլոր սպառնալիքների մասին, որոնք գոյություն ունեն և կարողանանք ֆիքսել այդ սպառնալիքները, հասկանանք, թե ինչպես ենք կարողանալու քայլեր ձեռնարկել այդ սպառնալիքները չեզոքացնելու համար», - ասաց Գրիգորյանը:
Նա նշեց, որ անհրաժեշտ է ձևավորել մի փաստաթուղթ, որը կարձագանքի մեր երկրում, տարածաշրջանում ու աշխարհում տեղի ունեցող զարգացումներին:

Эксперты из Степанакерта примут участие в разработке новой стратегии национальной безопасности Армении
26/07/2019 15:45
Эксперты из Степанакерта примут участие в разработке новой стратегии национальной безопасности Республики Армения. Об этом в пятницу на встрече с журналистами заявил секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян.
"Среда безопасности Степанакерта и Еревана единая, и с учетом этого необходимо сформулировать документ, который обеспечит безопасность обоих государств на очень высоком уровне" - подчеркнул Армен Григорян.