Վլադիմիր Կարապետյանը Թբիլիսիում և Երևանում ռեստորաններ չունի. Վարչապետի աշխատակազմը հերքում է մամուլի հրապարակումը
26/07/2019 14:58
Վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հերքում է այսօր մամուլում հրապարակված տեղեկությունը, թե վարչապետի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը Երևանում ու Թբիլիսիում ունի ռեստորաններ։
«Այսօր մամուլում գրվեց, թե ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը Թբիլիսիում և Երևանում ռեստորաններ ունի։ Անգամ նշվում էր, որ Վրաստանի մայրաքաղաքի Ռուսթավելի փողոցում այդ ռեստորանների թիվը երկուսն է։
Այս կապակցությամբ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հարկ է համարում տեղեկացնել, որ «Իրատես» թերթում 2019 թվականի հուլիսի 26-ին տեղ գտած «Բա ասում եք՝ գործարարներ չունեք» վերտառությամբ հրապարակման մեջ լրագրողի պնդումը, թե վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը «Թբիլիսիում և Երևանում ռեստորաններ ունի», իրականությանը չի համապատասխանում։
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմն անթույլատրելի է համարում այս հրապարակման մեջ տեղ գտած ոչ ճիշտ պնդումն ու, «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի 8-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ կետերի համաձայն, պահանջում է «Իրատես» թերթում և Irates.am կայքում հրապարակել դրա հերքումը», - ասված է հերքման տեքստում։

У Владимира Карапетяна нет ресторанов в Тбилиси и Ереване – аппарат премьер-министра опровергает публикацию СМИ
26/07/2019 17:26
Департамент информации и по связям с общественностью Аппарата премьер-министра Армении опровергает опубликованные сегодня в прессе сведения о том, что пресс-секретарь премьера Владимир Карапетян владеет ресторанами в Ереване и Тбилиси.
«Сегодня СМИ написали о том, что пресс-секретарь Никола Пашиняна Владимир Карапетян владеет ресторанами в Тбилиси и в Ереване. Отмечается даже, что есть два ресторана на улице Руставели в столице Грузии.
В этой связи департамент информации и по связям с общественностью Аппарата премьер-министра Армении считает необходимым сообщить, что утверждение автора опубликованной 26 июля 2019 года в газете "Иратес" статьи под заглавием "А говорите, что у вас нет бизнесменов" о том, что пресс-секретарь премьер-министра Владимир Карапетян "владеет ресторанами в Тбилиси и в Ереване", не соответствует действительности.
Аппарат премьер-министра считает недопустимым ошибочное утверждение автора этой статьи и согласно пунктам 1 и 2 статьи 8 закона "О средствах массовой информации" требует опубликовать опровержение в газете "Иратес" и на сайте Irates.am», - говорится в тексте опровержения.