ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ` նվիրված 2019 ուսումնական տարվա առաջին ուսումնական փուլում զորքերի ղեկավարման, մարտական պատրաստության, զինվորական կարգապահության, ինչպես նաև զորահավաքային ռեսուրսների հետ կապված վիճակին, առկա խնդիրներին և լուծման ուղիներին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նիստի ընթացքում հիմնական զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը:
Ներկայացնելով հաշվետու ժամանակահատվածում իրականացված կարևորագույն միջոցառումներն ու առկա ձեռքբերումները, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը փաստել է, որ զորքերի մարտունակության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերը հնարավորություն են ընձեռել կատարելագործել զինվորական անձնակազմի մարտավարական-մասնագիտական ունակությունները՝ դրանք ըստ նշանակության կիրառելու և հակառակորդի սադրիչ գործողություններին հակազդելու գործընթացում:
Ամփոփելով կոլեգիայի նիստը՝ գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն առաջիկա աշխատանքների կազմակերպման վերաբերյալ առաջադրել է որոշակի խնդիրներ, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:

В административном комплексе Минобороны Армении состоялось заседание коллегии при министре обороны
В административном комплексе министерства обороны Армении состоялось заседание коллегии при министре обороны Армении, посвященное вопросам управления войсками, боевой подготовки, военной дисциплины, а также ситуации с мобилизационными ресурсами, существующими проблемами и путям их решения на первом учебном этапе 2019 учебного года. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе заседания с основным докладом выступил начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян.
Представив реализованные за отчетный период важнейшие мероприятия и достижения, начальник Генштаба ВС констатировал, что усилия в направлении укрепления боеспособности войск предоставили возможность усовершенствовать тактико-профессиональные навыки военного персонала в процессе их применениях по назначению и противодействия провокационным действиям противника.
Подводя итоги заседание коллегии, генерал-лейтенант Артак Давтян выдвинул определенные задачи по организации предстоящих работ, дал соответствующие поручения.