Արդարադատության նախարարն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին, տեղեկացնում են նախարարության լրատվական ծառայությունից։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին արդարադատության ոլորտի օրակարգը քննարկելու նպատակով նախաձեռնած հանդիպման համար և ներկայացրել դատաիրավական ու հակակոռուպցիոն ոլորտները բարեփոխելուն ուղղված ինտենսիվ աշխատանքները:
Ռուստամ Բադասյանը դրանցից առանձնացրել է հակոկոռուպցիոն երկու նոր մարմինների, Հակակոռուպցիոն նոր դատարանի ստեղծումը, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման ինստիտուտի ներդրումը, պաշտոնատար անձանց գույքի, եկամուտների,  ծախսերի հայտարարագրման ինստիտուտի կատարելագործումը, դատավորի նկատմամբ կարգապահական վարույթ հարուցելու հիմքերի հստակեցումն ու էլեկտրոնային արդարադատության ներդրումը:
Դեսպան Լին Թրեյսին ընդգծել է ԱՄՆ կառավարության՝ Հայաստանին ուղղված շարունակական աջակցության պատրաստակամությունը կոռուպցիայի դեմ պայքարի ու իրավունքի գերակայության ամրապնդման, մարդու իրավունքների պաշտպանության և տնտեսական զարգացման հարցերում:

Министр юстиции Армении и посол США обсудили создание Антикоррупционного суда и института конфискации имущества
Министр юстиции Армении Рустам Бадасян 31 июля принял чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Линн Трейси, сообщает пресс-служба министерства.
В ходе встречи Бадасян представил Трейси интенсивную работу по реформированию судебной и антикоррупционной сфер.
Глава Минюста выделил среди них следующее – создание нового Антикоррупционного суда, внедрение института конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение, усовершенствование института декларирования имущества, доходов, расходов должностных лиц, внедрение электронного правосудия и другие.
В свою очередь Трейси подчеркнула готовность правительства США продолжать оказывать помощь Армении в борьбе с коррупцией и укреплении верховенства закона, защиты прав человека и экономического развития.