ՀՀ վարչապետի ուղղաթիռից մտադիր եմ օգտվել ցանկացած պահի, երբ դա անհրաժեշտ կլինի իմ գործունեության համար. Նիկոլ Փաշինյան
31/07/2019 12:24
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տարածել է «Իրատես» լրատվամիջոցում հրապարակված հերքման տեքստը ու իր ֆեյսբուքյան էջում գրել.
«Ընդհանրապես ուղղաթիռը ճոխություն չէ, այլ փոխադրամիջոց, բայց Սևանից Դիլիջան ընտանեկան միջոցառման, իսկ Դիլիջանից Իջևան ընկերոջ տարեդարձին ուղղաթիռով մեկնելը տրամաբանական չէր լինի:
Լրագրողը լուրը հրապարակելուց առաջ կարող էր հարցնել իմ մամուլի խոսնակին: Հիմա էլ էն դարը հո չէ՞, երբ երկրի ղեկավարի մամլո խոսնակը լրագրողների զանգերին չէր պատասխանում:
Նաև զարմանում եմ այն մարդկանց վրա, ովքեր նման լուրերին վստահությամբ են վերաբերվում:
Բա ժողովուրդ ջան, տասնյակ տարիներ ձեզ նման լուրերով են խաբել-թալանել, հիմա էլ ուզում են համոզել, թե էսօրվա կառավարությունն էլ է նույն կերպ ձեզ խաբում-թալանում:
Նրանց ասածի իմաստն էն է, որ մենք ավելի լավ էինք խաբում-թալանում. ընթացքում ձեզ որդնած բրինձ էինք բաժանում, ատամի պրոտեզ, ընտրակաշառք...
Իսկ մի շարք լրատվամիջոցների համար երկրում իսկապես բան չի փոխվել. նրանք ինչպես սնվել, այնպես էլ շարունակում են սնվել սերժառոբական հայրենաթալան ավարից:
Այ էստեղ՝ մեզ ուղղված քլնգոցը խիստ տեղին է, որ սրանց ձեռքը դեռ էնքան փող կա, որ բացի պեռաշկիից ուրիշ բան էլ կարող են առնել. այդ թվում լրագրող ու ցուցարար:
Բայց դե մենք սահմամափակված ենք օրենքով եւ արդյունավետ ինստիտուտների չգոյությամբ: Նաև այս հարցերը կլուծվեն անպայման՝ օրենքի եւ իրավունքի հիման վրա:
Ասեմ նաև, որ ՀՀ վարչապետի ուղղաթիռից մտադիր եմ օգտվել ցանկացած պահի, երբ դա անհրաժեշտ կլինի իմ գործունեության համար, ինչպես օգտվում եմ վարչապետի ավտոմեքենայից, աշխատասենյակից, հատուկ կապից: Սրանից իրադարձություն պետք չի սարքել»:

Никол Пашинян: Намерен пользоваться вертолетом премьер-министра в любой момент, когда это будет необходимо для моей деятельности
31/07/2019 14:38
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook распространил опубликованный газетой «Иратес» текст опровержения и написал:
«Вообще, вертолет – не роскошь, а средство передвижения, но отправляться на вертолете из Севана в Дилижан на семейное мероприятие, а из Дилижана в Иджеван на празднование годовщины дня рождения друга – было бы нелогичным.
Журналист, прежде чем опубликовать новость, мог спросить моего пресс-секретаря. Сейчас ведь не тот век, когда пресс-секретарь главы государства не отвечал на звонки журналистов.
Удивляюсь также тем людям, которые с доверием относятся к подобным сведениям.
Дорогой народ, десятки лет вас обманывали-грабили подобными сведениями, а сейчас хотят уговорить, что сегодняшнее правительство таким же образом обманывает-грабит вас.
Смысл сказанного ими в том, что мы лучше обманывали-грабили: в процессе раздавали вам рис с червями, зубные протезы, предвыборные взятки…
А для ряда средств информации в стране действительно ничего не изменилось: они, как питались, так и продолжают питаться награбленной сержеробовской добычей.
Вот здесь, адресованная нам критика действительно очень уместна, что у этих все еще остается столько денег, что кроме пирожков могут купить и кое-что другое, в том числе журналиста и митингующего.
Но мы ограничены законом и не существованием эффективных институтов. Эти вопросы также будут решены обязательно, на основе закона и права.
Скажу также, что намерен пользоваться вертолетом премьер-министра Армении в любой момент, когда это будет необходимо для моей деятельности, как пользуюсь автомобилем, кабинетом, спецсвязью премьер-министра. Не нужно делать из этого событие».