Դեղերի շուկայում տուգանքները գերազանցում են 300 միլիոն դրամը. Էդգար Խուրշուդյան
ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնում նախորդ տարվա ընթացքում իրականացված վարույթների քանակը եղել է 208, այսօր լարգրողների հետ հանդիպմանն ասաց մարմնի ղեկավար Էդգար Խուրշուդյանը:
«Իսկ այս պահի դրությամբ իրականցված վարույթների քանակը 1100 է», - նշեց նա:
Խուրշուդյանի խոսքով՝ մարմինը հիմնականում ուսումնասիրել է դեղերի շուկան, որտեղ էլ ամենից շատ վարույթներն են իրականացվել:
«Դեղերի հետ կապված վարույթներ ունեցել ենք խոշոր ներմուծողների հետ կապված, մեծ տուգանքներ են նշանակվել, տուգանքները գերազանցում են 300 միլիոն դրամը», - նշեց նա:
Էդգար Խուրշուդյանն ասաց, որ 330-ից ավելի գազալցակայանների սանիտարահիգիենիկ վիճակն են ստուգել, եղել են շատ խախտումներ, տուգանքներ, բայց, նրա խոսքով, այսօր ունեն բավականին լավ վիճակ:
Նա նշեց, որ ուսումասիրում են նաև ջրի ոլորտը:
«Շատ տոկոսով խախտումներ եղել են մարզերում, կիրառվել են տուգանքներ, բայց խախտումները հասցվել են նորմերի», - ասաց նա:

Armenia’s Health and Labor Inspection body implemented 208 proceedings during the past year, head of the body Edgar Khurshudyan told the reporters on Friday.
“While as of now their number reached 1,100,” he said, adding that the body has mainly studied the medicament’s market where the proceeding made a greater number.
“We had proceedings relating the medicaments imported by big importers, a big sum of fines has been set exceeding 300 million AMD,” he said.
Khurshudyan said they have checked the sanitary-hygienic situation of over 330 gas charging stations, revealed a number of violations, set fines but as of today the situation has approved.
He said the water sector is also being studied.
“There were bug number of violations in regions as well, fines were set, now the situation has changed,” he said.