Դեղերի շուկայում տուգանքները գերազանցում են 300 միլիոն դրամը. Էդգար Խուրշուդյան
ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնում նախորդ տարվա ընթացքում իրականացված վարույթների քանակը եղել է 208, այսօր լարգրողների հետ հանդիպմանն ասաց մարմնի ղեկավար Էդգար Խուրշուդյանը:
«Իսկ այս պահի դրությամբ իրականցված վարույթների քանակը 1100 է», - նշեց նա:
Խուրշուդյանի խոսքով՝ մարմինը հիմնականում ուսումնասիրել է դեղերի շուկան, որտեղ էլ ամենից շատ վարույթներն են իրականացվել:
«Դեղերի հետ կապված վարույթներ ունեցել ենք խոշոր ներմուծողների հետ կապված, մեծ տուգանքներ են նշանակվել, տուգանքները գերազանցում են 300 միլիոն դրամը», - նշեց նա:
Էդգար Խուրշուդյանն ասաց, որ 330-ից ավելի գազալցակայանների սանիտարահիգիենիկ վիճակն են ստուգել, եղել են շատ խախտումներ, տուգանքներ, բայց, նրա խոսքով, այսօր ունեն բավականին լավ վիճակ:
Նա նշեց, որ ուսումասիրում են նաև ջրի ոլորտը:
«Շատ տոկոսով խախտումներ եղել են մարզերում, կիրառվել են տուգանքներ, բայց խախտումները հասցվել են նորմերի», - ասաց նա:

На рынке лекарств штрафы превышают 300 млн. драмов – Эдгар Хуршудян
В Инспекционном органе здравоохранения и труда за прошедший год возбуждено 208 административных производств, заявил сегодня на пресс-конференции руководитель органа Эдгар Хуршудян.
«По состоянию на данный момент число административных производств составляет 1100», - сказал он.
По его словам, Инспекционный орган здравоохранения и труда в основном изучал рынок лекарств, где возбуждено больше всего административных производств.
«Административные производства по лекарствам были связаны с крупными импортерами, назначены большие штрафы, сумма превышает 300 млн. драмов», - отметил он.
Эдгар Хуршудян заявил, что были проведены проверки санитарно-гигиенической обстановки на более чем 330 газозаправочных станциях, зафиксировано много нарушений, назначены штрафы, однако по его словам, сегодня ситуация довольно хорошая.
Он отметил, что изучается также сфера воды, в областях зафиксированы нарушения, применены штрафы, однако нарушения доведены до норм.