Երևան-Սևան ճանապարհին սպանության փորձի գործով 3 անձ ձերբակալվել է
Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած պայթյունի դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում 3 անձ ձերբակալվել է, Aysor.am-ին տեղեկացնում են Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից։
Քննչական կոմիետից, սակայն, չեն տեղեկացնում՝ ովքեր են ձերբակալված անձինք։
Քրեական գործը հարուցվել էր ՔՕ 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետի (Շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով սպանության փորձը) և ՔՕ 235-րդ հոդվածի 1-ին (Ապօրինի կերպով զենք–զինամթերք ձեռքբերելը, պահելը)։
Հիշեցնենք՝ օգոստոսի 2-ին Երևան-Սևան ավտոմայրուղու վրա տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով վնասվել էր կամրջի եթևեկելի հատվածը ավտոճանապարհի մոտ 30 մ հատվածը դարձել էր դժվարանցանելի: Պայթյունի հետևանքով ճանապարհի երթևեկելի հատվածում առաջացել էր մոտ 60 սմ խորությամբ, 1.5 մ լայնությամբ և մոտ 5 մ երկարությամբ փոս:
Պայթյունի հետևանքով վնասվել էր նաև երկու ավտոմեքենա՝ «Range Rover» մակնիշի 555 LL 05 համարանիշի և «Nissan» մակինիշի 35 MD 686 համարանիշի ավտոմեքենաները։ «Range Rover»-ը պատկանում է Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, գործարար «Շշի Մելո» մականվամբ՝ Մելիք Մանուկյանին։ Ավտոմեքենաները պայթյունի ընթացքում եթևեկելիս են եղել կամրջի վրայով: Զոհեր և վիրավորներ չէին եղել:

По факту дела о взрыве на трассе Севан – Ереван задержаны три человека
В рамках возбужденного по факту взрыва на трассе Севан – Ереван уголовного дела задержаны три человека, сообщили Aysor.am в пресс-службе Следственного комитета Армении.
В Следственном комитете однако пока не уточняют информацию о личностях задержанных.
Уголовное дело возбуждено по признакам п.6 ч.2 ст. 34-104 (покушение на убийство совершенное способом, опасным для жизни многих людей), а также по признакам ч.1 ст.235 (незаконное приобретение и хранение оружие и боеприпасов) Уголовного кодекса Армении.
Напомним, из-за взрыва на автотрассе Ереван-Севан 2 августа была повреждена
проезжая часть моста, участок автодороги длиной около 30 м стал  труднопроходимым. На проезжей части образовалась яма глубиной 60 см, шириной 1.5 м и длиной около 5 м.
В результате взрыва пострадали две машины: марки «Range Rover» с гос. номерами 555 LL 05 и «Nissan» с гос. номерами 35 MD 686. Автомобиль марки «Range Rover» принадлежит бывшему депутату парламента Армении, предпринимателю Мелику Манукяну («Шши Мело»). Взрыв прогремел близ памятника «Арцви тевер», жертв и пострадавших нет.