Դամասկոսը մեկ օրում հսկողության տակ է վերցրել Դեյր Զորի չորս բնակավայր
Անցած մեկ օրում մարտական գործողությունների դադարեցման ռեժիմին միանալու վերաբերյալ չորս համաձայնագիր է ստորագրվել Սիրիայում. երկրի կառավարության հսկողության տակ է անցել Դեյր Զորի նահանգի չորս բնակավայր՝ մոտ 18,5 հազար բնակիչներով, հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
«Մեկ օրում չորս համաձայնագիր է ստորագրվել մարտական գործողությունների դադարեցման ռեժիմին միանալու վերաբերյալ՝ Դեյր Զորի նահանգի մոտ 5 հազար բնակչություն ունեցող Արևմտյան Դիբա, շուրջ 7 հազար բնակչությամբ Արևելյան Դիբա, շուրջ 5 հազար բնակչությամբ Հարավային Դիբա և մոտ 1,5 հազար բնակչություն ունեցող Էլ Քիշմա բնակավայրերը», - ասված է տեղեկագրում:

Дамаск за сутки взял под контроль четыре населенных пункта в Дэйр-эз-Зоре
Четыре соглашения о присоединении к режиму прекращения боевых действий подписано в Сирии за прошедшие сутки, под контроль правительства страны перешли четыре населенных пункта в провинции Дейр-эз-Зор с численностью жителей около 18,5 тыс. человек, сообщается в понедельник в бюллетене Минобороны РФ.
"В течение суток подписаны четыре соглашения о присоединении к режиму прекращения боевых действий: населенные пункты Западный Дибан с численностью населения около 5 тыс. человек, Восточный Дибан с численностью населения около 7 тыс. человек, Южный Дибан с численностью населения около 5 тыс. человек и Эль-Кишма с численностью населения около 1,5 тыс. человек в провинции Дейр-Эз-Зор", - говорится в бюллетене.