Թույլ չենք տա, որ Ղարաբաղում բռնություն կիրառվի. Արայիկ Հարությունյան
Արցախի «Ազատ հայրենիք» կուսակցության նախագահ, նախկին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը քաղաքական բոլոր ուժերին կոչ է անում տարաձայնությունները լուծել բանակցությունների միջոցով:
«Մենք ունենք բավարար ռեսուրս, կամք ու ցանկություն, որ սեղանի շուրջ մեր բոլոր հարցերի պատասխանները ստանանք: Ուզում եմ Արցախի քաղաքական բոլոի ուժերին, քաղաքական գործիչներին կոչ անել` նստել  սեղանի շուրջ ու այն բոլոր տարաձայնությունները, որ կան, լուծել սեղանի շուրջ, բանակցությունների միջոցով», - Արցախում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արայիկ Հարությունյանը:
Խոսելով նախընտրական պայքարի ընթացքում բռնության հավանական կիրառման մասին՝ նա նշեց, որ պետք է բացառել բռնությունը, իսկ ովքեր բռնություն կկիրառեն, պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն:
«Մենք թույլ չենք տա, որ Ղարաբաղում բռնություն կիրառվի: Եթե տեղի է ունենում խուլիգանություն, իրավապահները գնահատական են տալիս, դա ընդունելի է, այդպես էլ պետք է լինի: Չենք կարող բացառել, որ ցանկացած պահի կարող է նման բան տեղի ունենալ, բայց բռնություն կիրառելն անթույլատրելի է, և ով փորձի օրենքը խախտել, պետք է պատասխանատվության ենթարկվի», - նշեց նա:

We will not allow violence in Artsakh excluded: Artsakh ex-PM
President of Free Homeland party, ex-premier of Artsakh Arayik Harutyunyan urges all political forces to solve the disputes through negotiations.
“We have enough resources, will and wish to get answers to our questions over the table. I want to urge all the political forces and politicians of Artsakh to sit over table and solve all the disputes through negotiations,” Arayik Harutyunyan told the reporters in Artsakh today.
Speaking about the possible use of violence during the pre-election campaign, he noted that violence must be excluded and those who apply it must be brought to responsibility.
“We will not allow usage of violence in Karabakh. If hooliganism takes place the law enforcers give assessment to it, it is acceptable, it should be so,” he said.