ՊԵԿ-ը գազի բալոնի ներսից հայտնաբերել է մաքսային հսկողությունից թաքցված բջջային հեռախոսներ
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները՝ Արևելյան մաքսատուն-վարչության Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժնի աշխատակիցների հետ համատեղ, օրերս Բագրատաշենի անցակետում զննության են ենթարկել ՀՀ քաղաքացի Մ.Հ.-ի կողմից շահագործվող տրանսպորտային միջոցը:
ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից տեղեկացնում են, որ իրականացված մաքսային հսկողության արդյունքում ավտոմեքենայի գազի բալոնի ներսից ՊԵԿ աշխատակիցները հայտնաբերել են մաքսային հսկողությունից թաքցված 57 հատ տարբեր մոդելների բջջային հեռախոսներ:
Փաստի առթիվ ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունում ՀՀ մաքսային օրենսգրքի 201-րդ հոդվածի իրավախախտման հատկանիշներով նախապատրաստվել են նյութեր, որոնք տրամադրվել են ՊԵԿ իրավաբանական վարչությանը:

Сотрудники КГД обнаружили сокрытые от таможенного контроля мобильные телефоны
Сотрудники Управления по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов на днях на КПП «Баграташен» подвергли досмотру транспортное средство, эксплуатируемое гражданином Армении М.О.
Как сообщают из КГД Армении, в результате осуществленного контроля сотрудники управления обнаружили внутри газового баллона автомобиля 57 шт. мобильных телефонов разных моделей, сокрытых от таможенного контроля.
По данному факту в управлении подготовлены материалы, которые переданы в юридическое управление КГД.